Blog > Komentarze do wpisu

Zarabianie na ankietach - podstawowe reguły

Dziś chciałbym przybliżyć kilka zasad, którymi powinno się kierować myśląc o wypełnianiu płatnych ankiet. Są to reguł, którymi ja staram się kierować i mogą one budzić pewne kontrowersje. Nie mniej jednak myślę, że chociaż część z nich to wskazówki, które mogą być pomocne dla każdego.

 

Oto moje podstawowe zasady, o których trzeba pamiętać, decydując się na wypełnianie ankiet za pieniądze:

 

 
  1. Patrz szerzej - nie skupiaj się na jednym panelu badawczym, ale zapisz się do kilku. Dzięki temu zyskasz dostęp do większej ilości ankiet, a co za tym do większych zysków. Poza tym więcej paneli to szybsze zdobywanie doświadczenia i różnorodność otrzymywanych zaproszeń.
  2. Myśl długofalowo - potraktuj zarabianie nie tylko jako sposób na doraźne dorobienie, ale jako inwestycję. Wyznaczaj sobie cele i konsekwentnie je realizuj. Nie pozwól sobie na szybkie zniechęcenie.
  3. Naucz się cierpliwości - ankiety to zarobek, który nie jest dostępny od razu. Przekraczanie minimalnych progów do wypłaty środków może wydawać się bardzo wysokie w porównaniu do czasu jaki jest potrzeby do ich osiągnięcia. Oprócz tego ważna jest także cierpliwość przy otrzymywaniu zaproszeń, które często nie prowadzą do wypełnienia całego wywiadu. Na początku może się zdarzyć, że już na początku zostaniesz wyeliminowany z ankiet. Ponawiaj jednak próby przedostania się do właściwego badania i jego ukończeniu. Ważne w tej kwestii jest także doświadczenie.
  4. Bądź konsekwentna/y - nie zniechęcaj się eliminacją z ankiet, małą częstotliwością ich otrzymywania czy ilością zgromadzonych punktów. Konsekwentne sprawdzanie zaproszeń i próba wypełnienia ankiety powinna być codziennym nawykiem. Sprawdzenie poczty elektronicznej zajmuje dosłownie 5 minut dziennie, a może zaowocować zaproszeniem do ciekawego i dobrze płatnego badania.
  5. Stwórz w sobie pasję - jeżeli chcesz zarabiać na badaniach rynku, to musisz polubić wypełnianie wywiadów. Ankiety, które wypełniane są bez zaangażowania i przeklikane, mogą skutecznie zniechęcić do dalszej pracy. 

Te podstawowe pięć zasad to reguły, którymi sam kieruje się przy zarabianiu na płatnych ankietach. Niektóre z nich przyszły od razu, inne wyrobiłem w sobie z czasem. Jeżeli chodzi o trochę bardziej przyziemne wskazówki to warto rejestrować się w panelach przy pomocy jednego adresu e-mail. Dzięki temu sprawdzając raz dziennie pocztę, możemy od razu sprawdzić ilość zaproszeń do badań. 

 
wtorek, 10 stycznia 2017, azdamus

Polecane wpisy