Blog > Komentarze do wpisu

Przegląd paneli 9 - Reaktor Opinii

Kolejny wpis i kolejny panel. Dziś kilka słów o Reaktorze Opinii, który jest dla mnie dość pewnym panelem. Jest to solidny panel, z którego kilka razy dokonywałem wypłat.

Regulamin panelu określa kilka warunków, które spełnić musi uczestnik. Po pierwsze warunkiem koniecznym jest ukończenie 13 roku życia. Poza tym należy posiadać adres e-mail, dostęp do Internetu oraz rachunek bankowy, a także dokonać rejestracji w serwisie.Uczestnikami nie mogą zostać osoby związane z panelem oraz pracownicy innych podmiotów świadczących usługi badawcze. Oprócz tego uczestnikiem nie może zostać osoba, która zamknęła swoje konto lub uczestnik, którego konto zostało usunięte przez pracowników panelu.
Pamiętaj!: Załączone informacje nie są streszczeniem regulaminu. Rejestrując konto należy przeczytać pełny regulamin i sprawdzić czy zapisy nie uległy modyfikacji. Powyższy tekst ma charakter wprowadzający i nie zwalnia z obowiązku zapoznania się z regulaminem zawartym na stronie panelu.Ogólnie o panelu

Zbierane punkty przeliczane są w stosunku 10:1 tzn., że każdy punkt wart jest 10 groszy. Przeliczone środki podlegają wypłacie po zgromadzeniu 500 punktów (równowartość 50 złotych).
Nagrody

Nagroda wypłacana jest w postaci przelewu na konto, dlatego w regulaminie zaznaczono konieczność posiadania rachunku bankowego. Nie pamiętam dokładnie czy wypłacane jest tylko 50 złotych czy cała pula punktów przeliczana jest na pieniądze i przekazana do wypłaty. Za wyeliminowanie z ankiety przekazywana jest równowartość 2 punktów.
Ankiety 

Zapisując się do panelu można liczyć na mniej więcej 5 zaproszeń do ankiet w ciągu miesiąca. Za jedną ankietę można otrzymać od 2 (gwarantowana kwota przy wyeliminowaniu) do 25 punktów, czyli do 2,50 złotych. Nie są to zbyt duże kwoty, ale skrupulatnie zbierane pozwolą na szybką wypłatę. Poza tym dopasowanie ankiet jest dość trafne, co sprawia, że zazwyczaj możliwe jest zakończenie większości ankiet.
Charakterystyka Reaktora Opinii:
 • wartość pieniędzy za 1 punkt - 0,10 zł/punkt
 • limit wypłaty punktów - 500 punktów 
 • rodzaj nagrody - Przelew
 • średnie wynagrodzenie za ankietę - 2-25 punktów
 • częstotliwość otrzymywania zaproszeń - średnia
 • wynagrodzenie za wyeliminowanie z badania - jest

 

Plusy panelu:
 • przejrzysty serwis
 • rekompensata za wyeliminowanie
 • ciekawe ankiety
 • przejrzysty interfejs ankiet
Minusy panelu:
 • konieczność posiadania rachunku bankowego
 • niskie wartości ankiet
 • konieczność skrupulatnego zbierania punktów
Dla zainteresowanych link do panelu poniżej:

 

 

poniedziałek, 06 lutego 2017, azdamus

Polecane wpisy

Komentarze
2017/02/08 10:39:13
Hm, ciekawe. Faktycznie ankiety są dość mało warte. Mnie interesuje, do czego są one wykorzystywane? To jakieś badania społeczne, badania rynkowe? Czy ankiety są różne, z każdej kategorii?
-
Gość: , *.icpnet.pl
2017/02/08 15:55:08
Nie jestem ekspertem, ale badania wykorzystywane są przede wszystkim dla potrzeb rynkowych (badanie pozycji marki, produktu, penetracja rynku pod względem nowych produktów), a także potrzeb społecznych (poznanie opinii ludzi dotyczących zjawisk społecznych, politycznych czy gospodarczych, ich preferencji i obaw).
-
2018/10/30 03:56:07
Bardzo ciekawa inicjatywa. Sporo jest teraz takich firm działających mocno w temacie analizy rynku