wtorek, 10 października 2017

Ostatnio natknąłem się na informację dotyczącą zmian na platformie Toluna. 

Z informacji wynikało, że panel ten zaczyna rezygnować z papierowych bonów na rzecz elektronicznych. Dla mnie sytuacja nieco się pogorszyła. Zazwyczaj zamawiałem bon Sodexo albo przekaz PayPal, który też zniknął.

Obecnie punkty można wymieniać na losy (nie próbowałem nigdy) albo skorzystać z bonów elektronicznych. Na dziś dostępne są bony do Empiku, TKMAXX, Media Markt, Zalando, a także doładowanie telefonu komórkowego (raz korzystałem, ale nie polecam - jeżeli ktoś chce wiedzieć dlaczego, proszę o info w komentarzu). Pociesza mnie myśl, że na razie do wypłaty na Tolunie jeszcze mi daleko, a w informacji pisali, że postarają się poszerzyć zakres bonów. Póki co nie ma zbyt dużego wyboru. Pozostaje mi czekać, aż coś się zmieni.

 


czwartek, 05 października 2017

Nastał październik, a więc czas na podsumowanie poprzedniego miesiąca, a więc września. 

Muszę przyznać, że przez cały miesiąc czułem, że wynik będzie kiepski. Niestety - tym razem miałem rację, a marne 30 złotych w miesiącu wrześniu to zarazem najgorszy wynik w tym roku. 

Mało zaproszeń z najbardziej aktywnych paneli jak również brak zaproszeń z mniejszych paneli sprawiły, że wynik jest tak marny. Szczególnie zawiodłem się na panelu i-Say, w którym w tym miesiącu zarobiłem 10 punktów (otrzymane za odrzucenie z ankiety) czyli jakieś 23 grosze. 

Do najlepszych paneli muszę zaliczyć e-Panel, na którym zarobiłem 6,20 zł, co stanowi 20% całości. Kolejne dwa miejsca to Global Test Markets - 18% oraz Reaktor Opinii - 15%. Nieco ponad 10% to zasługa Toluny oraz Myiyo. Nieco poniżej 10% uplasował się panel Cenne Opinie. Reszta paneli to około 5% lub mniej, a są i takie, które nie przyniosły ani grosza zysku.

Choć struktura paneli wygląda dość dobrze, to sam wynik sprawia, że pozostaje niedosyt. Cóż, zostaje mi wierzyć, że październik będzie lepszy.

Tagi