czwartek, 23 marca 2017

 

 

Maj zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że trzeba powoli pomyśleć o rozliczeniu się z podatku dochodowego. Jest to praktycznie jedyny obowiązek dla osób, które osiągają przychody ze stosunku pracy. Jak traktować konieczność złożenia rocznej deklaracji podatkowej? Czy jest to zło konieczne?

Nie będę tworzył tutaj przewodnika czy też instrukcji poprawnego rozliczania potocznie zwanych PITów. Przypadków jest dość wiele i taki poradnik nigdy nie byłby pełny. Zawsze znajdzie się ktoś (podatnik), który ma specyficzną sytuację wymagającą głębszego przeanalizowania.

Przypomnę tylko, że obowiązek złożenia deklaracji podatkowej upływa z końcem kwietnia, a dzień ten przypada w tym roku w niedzielę. Radzę więc nie czekać do ostatniej chwili i uniknąć kolejek w urzędach, agencjach pocztowych. Osobom, które chcą złożyć rozliczenie za pośrednictwem Internetu również nie radzę zwlekać do ostatniego dnia. Awaria komputera czy przerwa w połączeniu z Internetem mogą sprawić, że zeznanie nie zostanie przekazane w terminie. Lepiej więc zabrać się za uregulowanie tych spraw wcześniej.

Podczas rozliczania podatku warto pamiętać o możliwych do odliczenia ulgach. Do tych najpopularniejszych należą niezmiennie ulga prorodzinna, na Internet oraz ulga na leki oraz sprzęt rehabilitacyjny. Warto sprawdzić, z której ulgi można skorzystać. Poza tym można rozważyć rozliczenie się ze współmałżonkiem. Rozwiązanie takie przynieść może pewne profity i nie chodzi tu tylko o sam fakt złożenia jednego PITu.

 

Sam rozlicz swój PIT!

Konieczność rozliczenia podatku dochodowego niesie za sobą pewne wydatki. Jeżeli sami sobie wypełniamy deklarację to tracimy nasz czas, ale jest to dla nas oszczędność pieniędzy. Popieram samodzielne rozliczanie i polecam je wszystkim, zwłaszcza osobom, które mają obawy przed samodzielnym wypełnianiem zeznań podatkowych. Nie ma się czego bać!

Konsekwencją błędnego złożenia PITu jest postępowanie wyjaśniające, które zazwyczaj kończy się koniecznością złożenia korekty rozliczenia. Nie jest to koniec Świata. Gorsze konsekwencje można ponieść, nie składając deklaracji w terminie (przypominam, do końca kwietnia).

Samodzielne rozliczenie podatku jest proste, jeżeli dysponujemy odpowiednimi narzędziami. W Internecie można znaleźć kilka programów, które posiadają bardzo przydatne kreatory rozliczeń. Jeżeli ktoś obawia się popełnienia błędu to proponuję skorzystanie dla pewności z 2-3 różnych programów. Jeżeli rozliczenie w każdym z nich będzie poprawne, to ze sporą pewnością można przypuszczać, że wszystko zostało poprawnie wypełnione. Zawsze jednak można upewnić się i dać do sprawdzenia komuś znajomemu, kto zna się na rozliczeniach i za przysłowiową "kawę" czy "czekoladę" sprawdzi poprawność zapisów. Poza tym Urzędy Skarbowe oraz różne urzędy samorządowe często organizują bezpłatne konsultacje związane z wypełnianie deklaracji podatkowych. Być może warto skorzystać z takiego rozwiązania. Inną możliwością jest zlecenie rozliczenia na przykład w biurze rachunkowym czy u doradcy podatkowego. W takim przypadku trzeba się jednak liczyć z dodatkowym wydatkiem. Pytanie czy warto? Od tego roku ma być możliwe rozliczenie PITu przez pracowników Urzędów Skarbowych. Sądzę jednak, że takie rozwiązanie może być przydatne za rok, nie teraz. Pamiętajmy jednak, że PIT będzie trzeba złożyć samodzielnie i brać pod uwagę możliwość popełnienia błędu przez urzędnika. Nadal to podatnik poniesie odpowiedzialność za złożone rozliczenie roczne.

Wypełnioną deklarację podatkową można złożyć osobiście w Urzędzie Skarbowym (warto mieć drugi egzemplarz, na którym urzędnik potwierdzi wpływ i odbiór deklaracji), przesłać pocztą (dowodem będzie potwierdzenie nadania) lub przez Internet (generowane są potwierdzenia elektronicznego przekazania dokumentów).

Mam nadzieję, że niektórych przekonałem, że warto rozliczyć się samemu. To przede wszystkim oszczędność pieniędzy, które można wydać w znacznie lepszy sposób. Jeszcze jedno - pamiętajcie o przekazaniu 1% na wybrany przez siebie cel. Zróbcie coś dobrego.

Banners - CPS commssion model nr 1 Image Banner 300 x 250

poniedziałek, 20 marca 2017

Jeżeli obserwujecie moje wpisy, to doskonale wiecie, że obecnie wypełniam ankiety na 12 panelach (linki do nich znajdują się po prawej stronie). Wyniki osiągane na nich są różne. Żeby się rozwijać potrzebuje nowych wyzwań. Dlatego chciałbym poznać inne panele, do których można się zapisać. Jeżeli więc ktoś z Was zna jakieś fajne panele z ankietami, to czekam na propozycje wraz z linkami referencyjnymi w komentarzach. Możecie również opisać jakie są zalety konkretnego panelu. Postaram się zarejestrować do 2-3 nowych paneli i sprawdzić jak wypełnia się ankiety na zupełnie nowej platformie!

poniedziałek, 13 marca 2017

Przyszedł czas na drobne podsumowanie 2016 roku. W końcu zebrałem się w sobie i udało mi się zrobić zestawienie z całego roku. Bazowałem na moich miesięcznych statystykach, z których prezentuje również podsumowania miesięczne. Dzięki nim wiem ile, kiedy i z jakiego panelu zarobiłem. Polecam prowadzeni takich statystyk. Motywują one bardziej, ponieważ pieniądze zgromadzone na wszystkich panelach dają szerszy obraz sytuacji.

 

Przechodząc do rzeczy mogę się pochwalić, że w poprzednim roku na ankietach zyskałem 680 złotych, co daje średnią miesięczną kwotę 57 złotych. Mało czy dużo? Oceńcie sami. W tym czasie wypłaciłem nagrody (bony, gotówka, doładowania do telefonów) na kwotę 710 złotych. Oczywiście od razu widać, że wypłaciłem więcej, niż zarobiłem. Pamiętać trzeba jednak, że ze względu na obowiązujące progi wypłat na kontach często zgromadzone jest sporo środków, których nie można wypłacić. Różnica jest wynikiem tego, że na koniec 2015 roku miałem zgromadzone punkty w różnych panelach. Podobnie z resztą sytuacja wygląda w tym roku, co pozwoli mi na systematyczne wypłaty (mam nadzieję) w tym roku.

Przy okazji zebrałem kilka zestawień ze względu na czas. Otóż najwięcej punktów zgromadziłem w Lipcu. Kolejne pozycje to Listopad, Grudzień i Sierpień. Najmniejsze przychody to z kolei Styczeń, Wrzesień, Kwiecień i Czerwiec. 

 

A który panel był najbardziej dochodowy? Okazuje się, że był to Global Test Markets (około 20%). Na kolejnych pozycjach uplasowały się i-Say (15%), a dalej Ask GFK, e-Panel oraz Toluna (każdy po około 9%). Udział 6-8 procent zapewniły następujące panele: Imas Online, Cenne Opinie, Reaktor Opinii oraz Research Online. Najmniej dochodowe były SW Panel (niecałe 4%) oraz Myiyo i My Panel Base (mniej niż 3%). 

 

To zestawienie pokazuje, że struktura jest dość różna i waha się od 3-20%. Trzeba jednak zauważyć, że na końcowy wynik złożyły się wszystkie panele, co utwierdza mnie w przekonaniu, że warto stworzyć dość spory "portfel" paneli, w których działamy. Jeżeli w jednym idzie gorzej, to można liczyć na inny. Zobaczymy za rok czy struktura ulegnie jakiejś poważnej zmianie. 

poniedziałek, 06 marca 2017

Po raz kolejny przedstawiam miesięczne podsumowanie ankiet. W lutym udało się odnotować lepszy wynik, niż w styczniu. Zgromadziłem punkty, które po przeliczeniu na gotówkę stanowią równowartość 47 złotych. Wynik lepszy, niż poprzednio, ale wciąż nie dość zadowalający.

Tym razem dwa panele wypracowały prawie 50% tej kwoty. Są to i-Say oraz Global Test Markets (oba panele po 24%). Spory udział można przypisać również panelowi Cenne Opinie, którego udział w tych 47 złotych wyniósł 12%. Od 5 do 8% to zasługa Imasonline, epanel, Reaktor Opinii oraz SW Panel. Pozostałe panele to wynik poniżej 5%. Za miesiąc sprawdzę jak zmieniła się sytuacja. Od początku roku przyrost wyniósł około 80 złotych, więc nie jest tak źle. Oby tak dalej!

poniedziałek, 27 lutego 2017
W końcu!
Po kilku miesiącach udało się dotrzeć do 12 panelu, w którym staram się zarobić parę złotych. Ostatni, ale nie najgorszy panel to Toluna. Jest to dość złożona witryna, które skupia w sobie zarówno możliwość zarabiania pieniędzy jak i umożliwia uspołecznianie swoich spostrzeżeń. Logując się na swoje konto mamy możliwość widoku na krótkie sądy innych użytkowników. Co do zarabiania to ja oczywiście skupiam się na zbieraniu punktów, które gromadzić można przede wszystkim na wypełnianiu ankiet (zaproszenia na maila). Jest kilka innych metod gromadzenia punktów, które można zdobywać również poprzez aktywność społeczną oraz aktualizację swoich badań profilowych. Nie chcę się o tym rozpisywać, ponieważ praktycznie nie korzystam z tego rodzaju opcji. Może ktoś z was jest zarejestrowany i może przybliżyć istotę zdobywania punktów poprzez aktywność społeczną? Zapraszam do komentowania.
Użytkownikiem może zostać osoba, która ukończyła przynajmniej 14 lat, chociaż istnieją pewne wyjątki, o których szerzej w regulaminie. Poza tym dostęp do konta użytkownika jest bezpłatny.
Pamiętaj!: Załączone informacje nie są streszczeniem regulaminu. Rejestrując konto należy przeczytać pełny regulamin i sprawdzić czy zapisy nie uległy modyfikacji. Powyższy tekst ma charakter wprowadzający i nie zwalnia z obowiązku zapoznania się z regulaminem zawartym na stronie panelu.Ogólnie o panelu
Jak już wspomniałem dzięki panelowi można gromadzić punkty wymienialne na nagrody. Zaproszeń do ankiet jest dość sporo, ale często możemy zostać wyeliminowani zanim w ogóle odpowiemy na jakiekolwiek pytanie. Jest jedna rzecz, która trochę denerwuje mnie w tym panelu. Chodzi o to, że zdobycie ilości punktów, które pozwolą na zdobycie konkretnej nagrody może być dość długie. Pamiętać należy, że punkty kasują się po 16 miesiącach i może okazać się, że zamiast zyskiwać punkty, tracimy je. Warto więc uważać i zwiększyć swoją czujność zwłaszcza, kiedy od dawna nie wymieniliśmy punktów na nagrody.

Nagrody
W panelu dostępne jest kilka typów nagród. Mogą to być również losy na różnego rodzaju loterie (nie wymieniałem, więc nic nie wygrałem). Inne typy nagród to bony do Empiku, Sodexo, Tesco oraz Pay Pal. Wypłata Pay Pal możliwa jest to zgromadzeniu 70000 punktów. Nie pomyliłem się, ale za chwilę przekonacie się, że to nie jest jakaś nieosiągalna granica. Bony wymienne są zazwyczaj po zgromadzeniu 50000 punktów. Zasada jest taka, że za 50000 otrzymać możemy bon o wartości 50 złotych, z kolei 70000 punktów to możliwość wymiany na przelew Pay Pal o wartości 70 złotych.
Ankiety 
Badania są różnej długości i różnej wartości. zazwyczaj zaproszenia oscylują w granicach 1600-3000 punktów (teraz rozumiecie, dlaczego łatwo zebrać te 50 czy 70 tysięcy punktów?), chociaż przedział, który zaobserwowałem to od 1000-3500 punktów. Za dorzucenie otrzymać można symboliczne 5 punktów (czyli bardzo symbolicznie, ale jest).
Charakterystyka Reaktora Opinii:
 • wartość pieniędzy za 1 punkt - 0,001 zł/punkt
 • limit wypłaty punktów - 70000 punktów dla Pay Pal, dla bonów za 50 złotych to 50000 punktów
 • rodzaj nagrody - Pay Pal, bony Empik, Tesco, Sodexo, nagrody rzeczowe
 • średnie wynagrodzenie za ankietę - 1600-3000 punktów (1,6-3,0zł)
 • częstotliwość otrzymywania zaproszeń - duża
 • wynagrodzenie za wyeliminowanie z badania - jest

 

Plusy panelu:
 • przyzwoite wynagrodzenie za ankietę
 • duża częstotliwość zaproszeń
 • niski współczynnik odrzucenia
 • różnorodność nagród
 • możliwość zdobywania punktów na różne sposoby
Minusy panelu:
 • krótki termin ważności punktów (16 miesięcy)
 • duży współczynnik odrzucenia
 • dość wysoki próg do wypłaty
Link do panelu znajduje się poniżej:

 

poniedziałek, 20 lutego 2017
Idąc za ciosem dziś zaprezentuję już przedostatni panel badawczy z mojej listy. Jest to SW Panel. Mogę o nim powiedzieć tyle, że jest to pozycja, w której jestem zarejestrowany od stosunkowo niedawna. SW Panel realizuje głównie badania zlecone przez swoich użytkowników. Jest to kolejny panel badawczy, w którym oprócz bycia respondentem, można tworzyć również swoje badania. Mnie to raczej nie interesuje, dlatego kwestii związanych z tą funkcjonalnością po prostu nie znam. Skupiam się raczej na płatnych nadaniach, a te są dość specyficzne, ale o tym za chwilę. 
Standardowo zacznę o kilku punktów regulaminowych. Zapisywać do panelu można się już od ukończenia 13 lat. Dla użytkowników w wieku od 13-17 lat potrzebna jest zgoda rodziców. SW Panel daje możliwość gromadzenia dwóch kategorii punktów. Są to:
Students Points - które wymieniać można na nagrody. To te punkty sprawiają, że możemy zarabiać. 
Social Points - za które można zakładać grupy badawcze.
Poza tym Students Points można wymieniać na Social Points. Zaproszenia do ankiet obejmują zarówno wynagrodzenie wyrażone w Students oraz Social Points. Ważność punktów wynosi 3 lata pod warunkiem, że użytkownik logował się w czasie ostatnich 12 miesięcy. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie panelu, który jak zwykle zamieszczam na końcu wpisu.
Pamiętaj!: Załączone informacje nie są streszczeniem regulaminu. Rejestrując konto należy przeczytać pełny regulamin i sprawdzić czy zapisy nie uległy modyfikacji. Powyższy tekst ma charakter wprowadzający i nie zwalnia z obowiązku zapoznania się z regulaminem zawartym na stronie panelu.


Ogólnie o panelu
Panel jest dość przejrzysty. Students Points można gromadzić dzięki zaproszeniom wysyłanym mailem. Punkty można zdobywać również w krótkich ankietach, które dostępne są po zalogowaniu, chociaż zazwyczaj otrzymać można tylko Social Points. Warto zauważyć, że za samą rejestrację otrzymujemy 5 Students Points.

Nagrody
Nagrodą w panelu jest gotówka, którą można wypłacić po zgromadzeniu 100 Students Points, co stanowi równowartość 50 złotych. Łatwo policzyć więc, że 1 punkt stanowi równowartość 0,50zł.
Ankiety 
Ankiety są dość krótkie, przez co oferowane wynagrodzenie wydaje się dość atrakcyjne. Ich częstotliwość jest mała, ale współczynnik odrzucenia dość mały. Dzięki temu możemy z dużym prawdopodobieństwem założyć, że po otrzymanym zaproszeniu nie zostaniemy wyeliminowani (no chyba, że temat badania zupełnie nas nie dotyczy).

Charakterystyka Reaktora Opinii:
 • wartość pieniędzy za 1 punkt - 0,50 zł/punkt
 • limit wypłaty punktów - 100 punktów (50zł)
 • rodzaj nagrody - Przelew
 • średnie wynagrodzenie za ankietę - 3-6 punktów (1,5-3zł)
 • częstotliwość otrzymywania zaproszeń - mała
 • wynagrodzenie za wyeliminowanie z badania - brak

 

Plusy panelu:
 • przyzwoite wynagrodzenie za ankietę
 • krótkie ankiety
 • niski współczynnik odrzucenia
Minusy panelu:
 • konieczność posiadania rachunku bankowego
 • mała częstotliwość zaproszeń
Link do panelu poniżej:

 

wtorek, 14 lutego 2017
Po długim czasie czas na opis kolejnego panelu. Dziś o jednym z paneli, z którego nie dokonałem jeszcze wypłaty. Jednocześnie muszę zaznaczyć, że nie jestem na nim zarejestrowany od dawna. Wręcz przeciwnie.

Research Online, bo o tym panelu mowa, jest dość specyficzny. Można bowiem zarejestrować się jako badacz oraz jako respondent. Mnie oczywiście interesuje bycie respondentem, ponieważ tak można zdobywać punkty, które przeliczane są na gotówkę. Po informacje związane z rejestracją odsyłam do regulaminu, który jest dość krótki i nie stawia specjalnych wymagań.
Pamiętaj!: Załączone informacje nie są streszczeniem regulaminu. Rejestrując konto należy przeczytać pełny regulamin i sprawdzić czy zapisy nie uległy modyfikacji. Powyższy tekst ma charakter wprowadzający i nie zwalnia z obowiązku zapoznania się z regulaminem zawartym na stronie panelu.Ogólnie o panelu

Wypełniając ankiety zbieramy punkty, które przeliczane są w stosunku 2:1. Oznacza to, że dwa punkty warte są 1 złoty. Wypłata może nastąpić po zgromadzeniu 40 punktów, a otrzymać można 20 złotych.

Nagrody

Wypłata nagrody odbywa się w postaci przelewu. Nie wiem dokładnie jak to wygląda, ale jak tylko dokonam pierwszej wypłaty, to podzielę się z Wami szczegółami.
Ankiety 

Częstotliwość zaproszeń jest dość mała, dlatego zbieranie punktów jest dość czasochłonne. Z drugiej strony niski próg wypłaty sprawia, że wystarczy wypełnić kilka ankiet, żeby otrzymać wynagrodzenie. Ankiety przychodzą sporadycznie, ale jeżeli otrzymamy już zaproszenie, to z dużą pewnością otrzymamy za nią pełne wynagrodzenie.

UWAGA! Podczas wypełniania ankiet często na koniec badania podany jest kod, dzięki któremu przypisywane są punkty. Kilka razy zdarzyło mi się zamknąć okno i tracąc tym samym punkty. Radzę więc uważać i być uważnym, zwłaszcza pod koniec ankiety.
Charakterystyka Reaktora Opinii:
 • wartość pieniędzy za 1 punkt - 0,50 zł/punkt
 • limit wypłaty punktów - 40 punktów 
 • rodzaj nagrody - Przelew
 • średnie wynagrodzenie za ankietę - 5-10 punktów
 • częstotliwość otrzymywania zaproszeń - mała
 • wynagrodzenie za wyeliminowanie z badania - brak

 

Plusy panelu:
 • duże wynagrodzenie za ankietę
 • ciekawe ankiety
 • niski współczynnik odrzucenia
 • niski próg wypłaty
Minusy panelu:
 • konieczność posiadania rachunku bankowego
 • mała częstotliwość zaproszeń
 • problemy z kodem wymiennym na punkty
Link do panelu poniżej:

 

 

środa, 08 lutego 2017
Przedświąteczny czas to duży ruch w handlu, ale nie tylko. To również wzmożony okres i zwiększona częstotliwość otrzymywanych ankiet. Badania rynku są ważne dla każdego producenta zwłaszcza przed Bożym Narodzeniem, kiedy to większość przedsiębiorstw ma swoje "żniwa". W związku z tym uczestnicy paneli (w tym i ja) notują zwiększoną liczbę zaproszeń. 
Jest to odpowiedni moment, żeby napisać kilka słów o tematach poruszanych w ankietach. Generalnie ankiety dotyczą produktów lub usług, które dzielą się na kolejne podgrupy. Badania rynku mogą też dotyczyć opinii na tematy społeczno-polityczne takie jak ocena bieżących wydarzeń oraz sondaże wyborcze (pytania dotyczą partii politycznych czy popularności polityków). Poza tym spotkać można badania związane ze stylem życia czy oceną konkretnych marek (w tym z różnych branż).
Wśród produktów częstymi przedmiotami ankiet jest sprzęt RTV i AGD, słodycze, przekąski oraz inne artykuły spożywcze. Równie popularne są badania związane z różnego rodzaju kosmetykami czy przedmiotami codziennego użytku. Z kolei usługi to przede wszystkim ankiety związane z telekomunikacją (telefonia komórkowa, Internet), ubezpieczeniami (na życie oraz majątkowymi), bankowymi oraz pożyczkowymi. Popularne są również ankiety dotyczące korzystania z usług gastronomicznych, handlowych czy kurierskich. Częstym przedmiotem badań są zwyczaje zakupowe oraz ocena podejmowanych przez firmy działań marketingowych. Motoryzacja to kolejny częsty temat ankiet. Chodzi tu zarówno o preferencje co do zakupu nowych aut, ale także badania związane z ich eksploatacją.
Wypełniając płatne ankiety zauważyć można pewną sezonowość ich tematyki. Przed wakacjami pojawia się coraz więcej ankiet związanych z ofertami wycieczek oraz biur turystycznych. Jesień to z kolei czas badań różnego rodzaju leków, z których na czele znaleźć można preparaty na przeziębienie. Okres zimowy i przedświąteczny to wzmożona ilość ankiet związanych z preferencjami zakupowymi, a także oferty dystrybutorów prądu czy energii. Z kolei na wiosnę można spodziewać się dużego zainteresowania opinią osób, które planują zakup sprzętu turystycznego oraz respondentów, którzy planują różnego rodzaju remonty.  
Różnorodność poruszanych tematów sprawia, że każdy może znaleźć ankiety, które będą zgodne z jego zainteresowaniami. Czasami nie trzeba znać się na wszystkim, aby wyrazić swoją opinię.

08122016 omni_grudzien_2016_468_60 Image Banner 468 x 62

poniedziałek, 06 lutego 2017
Kolejny wpis i kolejny panel. Dziś kilka słów o Reaktorze Opinii, który jest dla mnie dość pewnym panelem. Jest to solidny panel, z którego kilka razy dokonywałem wypłat.

Regulamin panelu określa kilka warunków, które spełnić musi uczestnik. Po pierwsze warunkiem koniecznym jest ukończenie 13 roku życia. Poza tym należy posiadać adres e-mail, dostęp do Internetu oraz rachunek bankowy, a także dokonać rejestracji w serwisie.Uczestnikami nie mogą zostać osoby związane z panelem oraz pracownicy innych podmiotów świadczących usługi badawcze. Oprócz tego uczestnikiem nie może zostać osoba, która zamknęła swoje konto lub uczestnik, którego konto zostało usunięte przez pracowników panelu.
Pamiętaj!: Załączone informacje nie są streszczeniem regulaminu. Rejestrując konto należy przeczytać pełny regulamin i sprawdzić czy zapisy nie uległy modyfikacji. Powyższy tekst ma charakter wprowadzający i nie zwalnia z obowiązku zapoznania się z regulaminem zawartym na stronie panelu.Ogólnie o panelu

Zbierane punkty przeliczane są w stosunku 10:1 tzn., że każdy punkt wart jest 10 groszy. Przeliczone środki podlegają wypłacie po zgromadzeniu 500 punktów (równowartość 50 złotych).
Nagrody

Nagroda wypłacana jest w postaci przelewu na konto, dlatego w regulaminie zaznaczono konieczność posiadania rachunku bankowego. Nie pamiętam dokładnie czy wypłacane jest tylko 50 złotych czy cała pula punktów przeliczana jest na pieniądze i przekazana do wypłaty. Za wyeliminowanie z ankiety przekazywana jest równowartość 2 punktów.
Ankiety 

Zapisując się do panelu można liczyć na mniej więcej 5 zaproszeń do ankiet w ciągu miesiąca. Za jedną ankietę można otrzymać od 2 (gwarantowana kwota przy wyeliminowaniu) do 25 punktów, czyli do 2,50 złotych. Nie są to zbyt duże kwoty, ale skrupulatnie zbierane pozwolą na szybką wypłatę. Poza tym dopasowanie ankiet jest dość trafne, co sprawia, że zazwyczaj możliwe jest zakończenie większości ankiet.
Charakterystyka Reaktora Opinii:
 • wartość pieniędzy za 1 punkt - 0,10 zł/punkt
 • limit wypłaty punktów - 500 punktów 
 • rodzaj nagrody - Przelew
 • średnie wynagrodzenie za ankietę - 2-25 punktów
 • częstotliwość otrzymywania zaproszeń - średnia
 • wynagrodzenie za wyeliminowanie z badania - jest

 

Plusy panelu:
 • przejrzysty serwis
 • rekompensata za wyeliminowanie
 • ciekawe ankiety
 • przejrzysty interfejs ankiet
Minusy panelu:
 • konieczność posiadania rachunku bankowego
 • niskie wartości ankiet
 • konieczność skrupulatnego zbierania punktów
Dla zainteresowanych link do panelu poniżej:

 

 

piątek, 03 lutego 2017
Czas na kolejny panel. Tym razem zgodnie z kolejnością wybór padł na My Panel Base. Od razu wspomnę, że nie mogę nawiązać tutaj do innego panelu - tzn. do ePanel. Wygląd obu paneli jest bardzo podobny, zwłaszcza po zalogowaniu. Być może jest to spowodowane, że oba panele należą do tego samego podmiotu? Chociaż to tylko moje podejrzenie, ponieważ nie sprawdzałem tego. Zastosowane rozwiązania również są podobne jak w e Panel.

Jeżeli chodzi o regulamin to jest dość krótki i przejrzysty. Nie znalazłem żadnych ograniczeń co do wieku. Uczestnikiem może zostać każdy posiadający dostęp do Internetu. Na tym wszystkie zapisy dotyczące określenia uczestnika kończą się. Uczestnictwo jest dobrowolne, a zrezygnować można w każdym momencie.
Pamiętaj!: Załączone informacje nie są streszczeniem regulaminu. Rejestrując konto należy przeczytać pełny regulamin i sprawdzić czy zapisy nie uległy modyfikacji. Powyższy tekst ma charakter wprowadzający i nie zwalnia z obowiązku zapoznania się z regulaminem zawartym na stronie panelu.
Ogólnie o panelu

My Panel Base to możliwość zbierania punktów poprzez zbieranie punktów przeliczonych bezpośrednio na gotówkę. Oczywiście do momentu wypłaty zgromadzone środki nazywać trzeba punktami, jednak można je przeliczać wprost na pieniądze. 
Nagrody

Nagroda w tym panelu jest tylko jedna - przelew PayPal. Jeżeli ktoś nie posiada konta, to panel umożliwia jego założenie. Jeżeli jednak ktoś nie ma i nie chcę konta założyć to radzę od razu zrezygnować z rejestracji. Po co zbierać puste punkty, których nie można wypłacić. Wypłata nagrody po przekroczeniu 50 złotych do wartości zgromadzonych punktów.
Ankiety 

Częstotliwość zaproszeń to mniej więcej 5/miesiąc. Jest to dość mała ilość, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że pojedyncza ankieta nie jest zbyt dobrze punktowana. Jedna ankieta to wynagrodzenie od 1,00-3,50 złotych, chociaż zazwyczaj ich wartość nie przekracza 2 złotych. Istnieje również rekompensata za wyeliminowanie, która wynosi 0,20 zł.
Cechy My Panel Base:
 • wartość pieniędzy za 1 punkt - 1 zł/punkt
 • limit wypłaty punktów - 50 punktów 
 • rodzaj nagrody - Pay Pal
 • średnie wynagrodzenie za ankietę - 1,00-3,50 punktów
 • częstotliwość otrzymywania zaproszeń - średnia
 • wynagrodzenie za wyeliminowanie z badania - jest

 

Plusy panelu:
 • przejrzysty serwis
 • rekompensata za wyeliminowanie
Minusy panelu:
 • konieczność posiadania Pay Pal
 • niskie wartości ankiet
Dla zainteresowanych link do panelu poniżej:

 

 

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7
Tagi
Banners - CPS commssion model nr1 Image Banner 160 x 600 08122016 omni_grudzien_2016_120_600 Image Banner 120 x 600