czwartek, 06 kwietnia 2017

Podbijam temat, który pojawił się pod hasłem nowego wyzwania! Jakiś czas temu napisałem, że poszukuję nowych paneli badawczych, do których mógłbym się zapisać. Brak komentarzy i waszych propozycji oznacza, że nikt nie chce polecić mi nowego panelu badawczego? A może ktoś ominął ten wpis? W związku z tym ogłaszam:

 

NOWE WYZWANIE! - REAKTYWACJA


W skrócie: nadal czekam na Wasze propozycje sprawdzonych paneli, oferujących wypełnianie ankiet w zamian za punkty wymienialne na nagrody czy też gotówkę. Nie zawiedźcie mnie tym razem!

środa, 29 marca 2017

Początek wiosny to czas, w którym coraz więcej osób zaczyna myśleć o zrzuceniu kilku kilogramów, które zgromadził się przez zimę. Poza tym jest to kolejny w roku moment, w którym myślimy intensywniej o naszej kondycji i sylwetce. Jeżeli czyjeś postanowienie noworoczne związane z dbaniem o siebie zwyczajnie wypaliło w pierwszych miesiącach nowego roku, to wiosna jest kolejnym momentem, w którym łatwiej podjąć decyzję o zmianie. Pamiętajmy, że wakacje za pasem!


Siłownia jedynym rozwiązaniem?

Dla wielu ludzi postanawiających coś zmienić pierwszą myślą jest siłownia. Jest to miejsce, w którym można ćwiczyć na wiele sposobów, a trening może być różnorodny. Siłownia ma jednak kilka minusów. Pomijam już czas dotarcia na nią i przejdę od razu do sedna sprawy, a są to jak często to bywa finanse. Koszt miesięcznego karnetu na siłownię to zazwyczaj kilkadziesiąt, a często nawet grubo ponad 100 złotych. Dla naszych portfeli kwota ta może okazać się dość duża, zwłaszcza, że trzeba liczyć się z kilkumiesięcznym wydatkowaniem tej kwoty i uwzględnić ją w swoim domowym budżecie. 

Istnieje kilka sposobów na aktywne spędzanie czasu oraz szlifowanie swojej kondycji i to mniejszym kosztem, niż siłownia. Są to rozwiązania dobre zarówno dla osób, które szukają tańszej, niż siłownia drogi do utrzymania ładnej sylwetki, jak i dla osób, które na co dzień korzystają z siłowni, a chcą poczynić pewne oszczędności.

 

Sport na świeżym powietrzu?

Patrząc na ulice, chodniki, parki od razu na myśl przychodzi myśl o bieganiu. Jest to tania forma prowadzenia sportowego trybu życia. Oprócz tego jest to spora oszczędność czasu. Na początek trzeba jednak ponieść pewne koszty. Do biegania potrzebne są przede wszystkim buty, których koszt nie musi być szczególnie duży. Ceny obuwia przeznaczonego do biegania zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Do tego wystarczy koszulka i spodenki, które nie muszą być od razu specjalistyczne. Obiektywnie patrząc wystarczy początkowo wydać równowartość dwóch miesięcznych karnetów na siłownię, żeby zaopatrzyć się w podstawowy strój. Oprócz tego warto pomyśleć o czymś do słuchania. Dziś można korzystać z komórki, iPoda czy nawet zwykłego odtwarzacza mp3, żeby spędzić ten czas w nieco bardziej przyjemny sposób. Poniesione wydatki zwrócą się już po 2-3 miesiącach, a więc warto pomyśleć o bieganiu. Biegać można przez cały rok, ale dla mniej wytrwałych jest to sport sezonowy, a więc pojawia się pytanie czy możliwa jest całkowita rezygnacja z siłowni. Warto więc rozważyć opcję powrotu na siłownie w czasie zimowym. Opłacanie karnetu nawet przed połowę roku i tak przyniesie wymierne oszczędności.

Inną formą poprawy kondycji jest rower. Jeżeli nie mamy własnych dwóch kółek, to można rozważyć jego kupno. Jest to dość duży wydatek - chociaż nie zawsze. Nie trzeba od razu wydawać kilku tysięcy złotych, żeby pojeździć na rowerze. Warto znaleźć oferty promocyjne w Internecie lub też przejrzeć sprzedaży używanych rowerów. Rower ma jednak kilka wad, a jedną z nich jest konieczność jego przetrzymywania. Nie każdy ma miejsce, w którym można przechowywać rower. Poza tym podobnie jak w przypadku biegania, jazda na rowerze jest raczej sportem sezonowym.

Dla osób, które nie mają miejsca na rower alternatywnym rozwiązaniem mogą być rolki. Są o wiele tańsze od roweru i zajmują mniej miejsca, przy czym nadal można korzystać z nich w okresie od wiosny do jesieni.

 

Ćwiczenia fizyczne w domu

Poza aktywnościami na zewnątrz, możliwe jest również ćwiczenie w domu. Najtańszą opcją są ćwiczenia bez sprzętu. W sieci można znaleźć bardzo dużo filmików zawierających gotowe programy treningowe pozwalające na utrzymanie wszystkich partii ciała w odpowiednim stanie. Do ćwiczeń wystarczy dres i mata, której koszt to jakieś 20-40 złotych. Dla osób, które chcą zadbać o swoje mięśnie i ich rozwój, ciekawą alternatywą w stosunku do siłowni może być własna, mini-siłownia. Zakup sprzętu nie jest tani i wymaga stosownej ilości wolnej przestrzeni, ale nie wszystko od razu. Nikt nie każe kupić od razu wyposażenia profesjonalnej siłowni. Poszczególne elementy można kupować powoli, z miesiąca na miesiąc, zaczynając oczywiście od sprzętu, który będzie przez nas najczęściej używany.

W nieco innej lidze jest zakup większych urządzeń, chociaż może to być dobre rozwiązanie. Jeżeli ktoś chodzi na siłownie, żeby tylko pobiegać na bieżni lub tylko pojeździć na rowerku stacjonarnym, to może lepszym rozwiązaniem byłby zakup takiego sprzętu do swojego domu? Wydatek 1000-1500 złotych może zwrócić się już w ciągu roku, a wiadomo, że czas użytkowania takiej maszyny jest zdecydowanie dłuższy. Pamiętać należy również o czasie jaki zaoszczędzimy nie musząc docierać na siłownię. 

Jak widać dbanie o własne ciało i zdrowie nie musi być wcale drogie. Siłownia może być skutecznie zastąpiona przez inne formy aktywności, zarówno te na powietrzu jak i poprzez ćwiczenia we własnym domu. Zaprezentowane rozwiązania to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również czasu. Najważniejsze jednak jednak w tym wszystkim jest nasze zdrowie i samopoczucie. A jakie są Wasze sposoby na utrzymywanie kondycji?

czwartek, 23 marca 2017

 

 

Maj zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że trzeba powoli pomyśleć o rozliczeniu się z podatku dochodowego. Jest to praktycznie jedyny obowiązek dla osób, które osiągają przychody ze stosunku pracy. Jak traktować konieczność złożenia rocznej deklaracji podatkowej? Czy jest to zło konieczne?

Nie będę tworzył tutaj przewodnika czy też instrukcji poprawnego rozliczania potocznie zwanych PITów. Przypadków jest dość wiele i taki poradnik nigdy nie byłby pełny. Zawsze znajdzie się ktoś (podatnik), który ma specyficzną sytuację wymagającą głębszego przeanalizowania.

Przypomnę tylko, że obowiązek złożenia deklaracji podatkowej upływa z końcem kwietnia, a dzień ten przypada w tym roku w niedzielę. Radzę więc nie czekać do ostatniej chwili i uniknąć kolejek w urzędach, agencjach pocztowych. Osobom, które chcą złożyć rozliczenie za pośrednictwem Internetu również nie radzę zwlekać do ostatniego dnia. Awaria komputera czy przerwa w połączeniu z Internetem mogą sprawić, że zeznanie nie zostanie przekazane w terminie. Lepiej więc zabrać się za uregulowanie tych spraw wcześniej.

Podczas rozliczania podatku warto pamiętać o możliwych do odliczenia ulgach. Do tych najpopularniejszych należą niezmiennie ulga prorodzinna, na Internet oraz ulga na leki oraz sprzęt rehabilitacyjny. Warto sprawdzić, z której ulgi można skorzystać. Poza tym można rozważyć rozliczenie się ze współmałżonkiem. Rozwiązanie takie przynieść może pewne profity i nie chodzi tu tylko o sam fakt złożenia jednego PITu.

 

Sam rozlicz swój PIT!

Konieczność rozliczenia podatku dochodowego niesie za sobą pewne wydatki. Jeżeli sami sobie wypełniamy deklarację to tracimy nasz czas, ale jest to dla nas oszczędność pieniędzy. Popieram samodzielne rozliczanie i polecam je wszystkim, zwłaszcza osobom, które mają obawy przed samodzielnym wypełnianiem zeznań podatkowych. Nie ma się czego bać!

Konsekwencją błędnego złożenia PITu jest postępowanie wyjaśniające, które zazwyczaj kończy się koniecznością złożenia korekty rozliczenia. Nie jest to koniec Świata. Gorsze konsekwencje można ponieść, nie składając deklaracji w terminie (przypominam, do końca kwietnia).

Samodzielne rozliczenie podatku jest proste, jeżeli dysponujemy odpowiednimi narzędziami. W Internecie można znaleźć kilka programów, które posiadają bardzo przydatne kreatory rozliczeń. Jeżeli ktoś obawia się popełnienia błędu to proponuję skorzystanie dla pewności z 2-3 różnych programów. Jeżeli rozliczenie w każdym z nich będzie poprawne, to ze sporą pewnością można przypuszczać, że wszystko zostało poprawnie wypełnione. Zawsze jednak można upewnić się i dać do sprawdzenia komuś znajomemu, kto zna się na rozliczeniach i za przysłowiową "kawę" czy "czekoladę" sprawdzi poprawność zapisów. Poza tym Urzędy Skarbowe oraz różne urzędy samorządowe często organizują bezpłatne konsultacje związane z wypełnianie deklaracji podatkowych. Być może warto skorzystać z takiego rozwiązania. Inną możliwością jest zlecenie rozliczenia na przykład w biurze rachunkowym czy u doradcy podatkowego. W takim przypadku trzeba się jednak liczyć z dodatkowym wydatkiem. Pytanie czy warto? Od tego roku ma być możliwe rozliczenie PITu przez pracowników Urzędów Skarbowych. Sądzę jednak, że takie rozwiązanie może być przydatne za rok, nie teraz. Pamiętajmy jednak, że PIT będzie trzeba złożyć samodzielnie i brać pod uwagę możliwość popełnienia błędu przez urzędnika. Nadal to podatnik poniesie odpowiedzialność za złożone rozliczenie roczne.

Wypełnioną deklarację podatkową można złożyć osobiście w Urzędzie Skarbowym (warto mieć drugi egzemplarz, na którym urzędnik potwierdzi wpływ i odbiór deklaracji), przesłać pocztą (dowodem będzie potwierdzenie nadania) lub przez Internet (generowane są potwierdzenia elektronicznego przekazania dokumentów).

Mam nadzieję, że niektórych przekonałem, że warto rozliczyć się samemu. To przede wszystkim oszczędność pieniędzy, które można wydać w znacznie lepszy sposób. Jeszcze jedno - pamiętajcie o przekazaniu 1% na wybrany przez siebie cel. Zróbcie coś dobrego.

Banners - CPS commssion model nr 1 Image Banner 300 x 250

poniedziałek, 20 marca 2017

Jeżeli obserwujecie moje wpisy, to doskonale wiecie, że obecnie wypełniam ankiety na 12 panelach (linki do nich znajdują się po prawej stronie). Wyniki osiągane na nich są różne. Żeby się rozwijać potrzebuje nowych wyzwań. Dlatego chciałbym poznać inne panele, do których można się zapisać. Jeżeli więc ktoś z Was zna jakieś fajne panele z ankietami, to czekam na propozycje wraz z linkami referencyjnymi w komentarzach. Możecie również opisać jakie są zalety konkretnego panelu. Postaram się zarejestrować do 2-3 nowych paneli i sprawdzić jak wypełnia się ankiety na zupełnie nowej platformie!

poniedziałek, 13 marca 2017

Przyszedł czas na drobne podsumowanie 2016 roku. W końcu zebrałem się w sobie i udało mi się zrobić zestawienie z całego roku. Bazowałem na moich miesięcznych statystykach, z których prezentuje również podsumowania miesięczne. Dzięki nim wiem ile, kiedy i z jakiego panelu zarobiłem. Polecam prowadzeni takich statystyk. Motywują one bardziej, ponieważ pieniądze zgromadzone na wszystkich panelach dają szerszy obraz sytuacji.

 

Przechodząc do rzeczy mogę się pochwalić, że w poprzednim roku na ankietach zyskałem 680 złotych, co daje średnią miesięczną kwotę 57 złotych. Mało czy dużo? Oceńcie sami. W tym czasie wypłaciłem nagrody (bony, gotówka, doładowania do telefonów) na kwotę 710 złotych. Oczywiście od razu widać, że wypłaciłem więcej, niż zarobiłem. Pamiętać trzeba jednak, że ze względu na obowiązujące progi wypłat na kontach często zgromadzone jest sporo środków, których nie można wypłacić. Różnica jest wynikiem tego, że na koniec 2015 roku miałem zgromadzone punkty w różnych panelach. Podobnie z resztą sytuacja wygląda w tym roku, co pozwoli mi na systematyczne wypłaty (mam nadzieję) w tym roku.

Przy okazji zebrałem kilka zestawień ze względu na czas. Otóż najwięcej punktów zgromadziłem w Lipcu. Kolejne pozycje to Listopad, Grudzień i Sierpień. Najmniejsze przychody to z kolei Styczeń, Wrzesień, Kwiecień i Czerwiec. 

 

A który panel był najbardziej dochodowy? Okazuje się, że był to Global Test Markets (około 20%). Na kolejnych pozycjach uplasowały się i-Say (15%), a dalej Ask GFK, e-Panel oraz Toluna (każdy po około 9%). Udział 6-8 procent zapewniły następujące panele: Imas Online, Cenne Opinie, Reaktor Opinii oraz Research Online. Najmniej dochodowe były SW Panel (niecałe 4%) oraz Myiyo i My Panel Base (mniej niż 3%). 

 

To zestawienie pokazuje, że struktura jest dość różna i waha się od 3-20%. Trzeba jednak zauważyć, że na końcowy wynik złożyły się wszystkie panele, co utwierdza mnie w przekonaniu, że warto stworzyć dość spory "portfel" paneli, w których działamy. Jeżeli w jednym idzie gorzej, to można liczyć na inny. Zobaczymy za rok czy struktura ulegnie jakiejś poważnej zmianie. 

poniedziałek, 06 marca 2017

Po raz kolejny przedstawiam miesięczne podsumowanie ankiet. W lutym udało się odnotować lepszy wynik, niż w styczniu. Zgromadziłem punkty, które po przeliczeniu na gotówkę stanowią równowartość 47 złotych. Wynik lepszy, niż poprzednio, ale wciąż nie dość zadowalający.

Tym razem dwa panele wypracowały prawie 50% tej kwoty. Są to i-Say oraz Global Test Markets (oba panele po 24%). Spory udział można przypisać również panelowi Cenne Opinie, którego udział w tych 47 złotych wyniósł 12%. Od 5 do 8% to zasługa Imasonline, epanel, Reaktor Opinii oraz SW Panel. Pozostałe panele to wynik poniżej 5%. Za miesiąc sprawdzę jak zmieniła się sytuacja. Od początku roku przyrost wyniósł około 80 złotych, więc nie jest tak źle. Oby tak dalej!

poniedziałek, 27 lutego 2017
W końcu!
Po kilku miesiącach udało się dotrzeć do 12 panelu, w którym staram się zarobić parę złotych. Ostatni, ale nie najgorszy panel to Toluna. Jest to dość złożona witryna, które skupia w sobie zarówno możliwość zarabiania pieniędzy jak i umożliwia uspołecznianie swoich spostrzeżeń. Logując się na swoje konto mamy możliwość widoku na krótkie sądy innych użytkowników. Co do zarabiania to ja oczywiście skupiam się na zbieraniu punktów, które gromadzić można przede wszystkim na wypełnianiu ankiet (zaproszenia na maila). Jest kilka innych metod gromadzenia punktów, które można zdobywać również poprzez aktywność społeczną oraz aktualizację swoich badań profilowych. Nie chcę się o tym rozpisywać, ponieważ praktycznie nie korzystam z tego rodzaju opcji. Może ktoś z was jest zarejestrowany i może przybliżyć istotę zdobywania punktów poprzez aktywność społeczną? Zapraszam do komentowania.
Użytkownikiem może zostać osoba, która ukończyła przynajmniej 14 lat, chociaż istnieją pewne wyjątki, o których szerzej w regulaminie. Poza tym dostęp do konta użytkownika jest bezpłatny.
Pamiętaj!: Załączone informacje nie są streszczeniem regulaminu. Rejestrując konto należy przeczytać pełny regulamin i sprawdzić czy zapisy nie uległy modyfikacji. Powyższy tekst ma charakter wprowadzający i nie zwalnia z obowiązku zapoznania się z regulaminem zawartym na stronie panelu.Ogólnie o panelu
Jak już wspomniałem dzięki panelowi można gromadzić punkty wymienialne na nagrody. Zaproszeń do ankiet jest dość sporo, ale często możemy zostać wyeliminowani zanim w ogóle odpowiemy na jakiekolwiek pytanie. Jest jedna rzecz, która trochę denerwuje mnie w tym panelu. Chodzi o to, że zdobycie ilości punktów, które pozwolą na zdobycie konkretnej nagrody może być dość długie. Pamiętać należy, że punkty kasują się po 16 miesiącach i może okazać się, że zamiast zyskiwać punkty, tracimy je. Warto więc uważać i zwiększyć swoją czujność zwłaszcza, kiedy od dawna nie wymieniliśmy punktów na nagrody.

Nagrody
W panelu dostępne jest kilka typów nagród. Mogą to być również losy na różnego rodzaju loterie (nie wymieniałem, więc nic nie wygrałem). Inne typy nagród to bony do Empiku, Sodexo, Tesco oraz Pay Pal. Wypłata Pay Pal możliwa jest to zgromadzeniu 70000 punktów. Nie pomyliłem się, ale za chwilę przekonacie się, że to nie jest jakaś nieosiągalna granica. Bony wymienne są zazwyczaj po zgromadzeniu 50000 punktów. Zasada jest taka, że za 50000 otrzymać możemy bon o wartości 50 złotych, z kolei 70000 punktów to możliwość wymiany na przelew Pay Pal o wartości 70 złotych.
Ankiety 
Badania są różnej długości i różnej wartości. zazwyczaj zaproszenia oscylują w granicach 1600-3000 punktów (teraz rozumiecie, dlaczego łatwo zebrać te 50 czy 70 tysięcy punktów?), chociaż przedział, który zaobserwowałem to od 1000-3500 punktów. Za dorzucenie otrzymać można symboliczne 5 punktów (czyli bardzo symbolicznie, ale jest).
Charakterystyka Reaktora Opinii:
 • wartość pieniędzy za 1 punkt - 0,001 zł/punkt
 • limit wypłaty punktów - 70000 punktów dla Pay Pal, dla bonów za 50 złotych to 50000 punktów
 • rodzaj nagrody - Pay Pal, bony Empik, Tesco, Sodexo, nagrody rzeczowe
 • średnie wynagrodzenie za ankietę - 1600-3000 punktów (1,6-3,0zł)
 • częstotliwość otrzymywania zaproszeń - duża
 • wynagrodzenie za wyeliminowanie z badania - jest

 

Plusy panelu:
 • przyzwoite wynagrodzenie za ankietę
 • duża częstotliwość zaproszeń
 • niski współczynnik odrzucenia
 • różnorodność nagród
 • możliwość zdobywania punktów na różne sposoby
Minusy panelu:
 • krótki termin ważności punktów (16 miesięcy)
 • duży współczynnik odrzucenia
 • dość wysoki próg do wypłaty
Link do panelu znajduje się poniżej:

 

poniedziałek, 20 lutego 2017
Idąc za ciosem dziś zaprezentuję już przedostatni panel badawczy z mojej listy. Jest to SW Panel. Mogę o nim powiedzieć tyle, że jest to pozycja, w której jestem zarejestrowany od stosunkowo niedawna. SW Panel realizuje głównie badania zlecone przez swoich użytkowników. Jest to kolejny panel badawczy, w którym oprócz bycia respondentem, można tworzyć również swoje badania. Mnie to raczej nie interesuje, dlatego kwestii związanych z tą funkcjonalnością po prostu nie znam. Skupiam się raczej na płatnych nadaniach, a te są dość specyficzne, ale o tym za chwilę. 
Standardowo zacznę o kilku punktów regulaminowych. Zapisywać do panelu można się już od ukończenia 13 lat. Dla użytkowników w wieku od 13-17 lat potrzebna jest zgoda rodziców. SW Panel daje możliwość gromadzenia dwóch kategorii punktów. Są to:
Students Points - które wymieniać można na nagrody. To te punkty sprawiają, że możemy zarabiać. 
Social Points - za które można zakładać grupy badawcze.
Poza tym Students Points można wymieniać na Social Points. Zaproszenia do ankiet obejmują zarówno wynagrodzenie wyrażone w Students oraz Social Points. Ważność punktów wynosi 3 lata pod warunkiem, że użytkownik logował się w czasie ostatnich 12 miesięcy. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie panelu, który jak zwykle zamieszczam na końcu wpisu.
Pamiętaj!: Załączone informacje nie są streszczeniem regulaminu. Rejestrując konto należy przeczytać pełny regulamin i sprawdzić czy zapisy nie uległy modyfikacji. Powyższy tekst ma charakter wprowadzający i nie zwalnia z obowiązku zapoznania się z regulaminem zawartym na stronie panelu.


Ogólnie o panelu
Panel jest dość przejrzysty. Students Points można gromadzić dzięki zaproszeniom wysyłanym mailem. Punkty można zdobywać również w krótkich ankietach, które dostępne są po zalogowaniu, chociaż zazwyczaj otrzymać można tylko Social Points. Warto zauważyć, że za samą rejestrację otrzymujemy 5 Students Points.

Nagrody
Nagrodą w panelu jest gotówka, którą można wypłacić po zgromadzeniu 100 Students Points, co stanowi równowartość 50 złotych. Łatwo policzyć więc, że 1 punkt stanowi równowartość 0,50zł.
Ankiety 
Ankiety są dość krótkie, przez co oferowane wynagrodzenie wydaje się dość atrakcyjne. Ich częstotliwość jest mała, ale współczynnik odrzucenia dość mały. Dzięki temu możemy z dużym prawdopodobieństwem założyć, że po otrzymanym zaproszeniu nie zostaniemy wyeliminowani (no chyba, że temat badania zupełnie nas nie dotyczy).

Charakterystyka Reaktora Opinii:
 • wartość pieniędzy za 1 punkt - 0,50 zł/punkt
 • limit wypłaty punktów - 100 punktów (50zł)
 • rodzaj nagrody - Przelew
 • średnie wynagrodzenie za ankietę - 3-6 punktów (1,5-3zł)
 • częstotliwość otrzymywania zaproszeń - mała
 • wynagrodzenie za wyeliminowanie z badania - brak

 

Plusy panelu:
 • przyzwoite wynagrodzenie za ankietę
 • krótkie ankiety
 • niski współczynnik odrzucenia
Minusy panelu:
 • konieczność posiadania rachunku bankowego
 • mała częstotliwość zaproszeń
Link do panelu poniżej:

 

wtorek, 14 lutego 2017
Po długim czasie czas na opis kolejnego panelu. Dziś o jednym z paneli, z którego nie dokonałem jeszcze wypłaty. Jednocześnie muszę zaznaczyć, że nie jestem na nim zarejestrowany od dawna. Wręcz przeciwnie.

Research Online, bo o tym panelu mowa, jest dość specyficzny. Można bowiem zarejestrować się jako badacz oraz jako respondent. Mnie oczywiście interesuje bycie respondentem, ponieważ tak można zdobywać punkty, które przeliczane są na gotówkę. Po informacje związane z rejestracją odsyłam do regulaminu, który jest dość krótki i nie stawia specjalnych wymagań.
Pamiętaj!: Załączone informacje nie są streszczeniem regulaminu. Rejestrując konto należy przeczytać pełny regulamin i sprawdzić czy zapisy nie uległy modyfikacji. Powyższy tekst ma charakter wprowadzający i nie zwalnia z obowiązku zapoznania się z regulaminem zawartym na stronie panelu.Ogólnie o panelu

Wypełniając ankiety zbieramy punkty, które przeliczane są w stosunku 2:1. Oznacza to, że dwa punkty warte są 1 złoty. Wypłata może nastąpić po zgromadzeniu 40 punktów, a otrzymać można 20 złotych.

Nagrody

Wypłata nagrody odbywa się w postaci przelewu. Nie wiem dokładnie jak to wygląda, ale jak tylko dokonam pierwszej wypłaty, to podzielę się z Wami szczegółami.
Ankiety 

Częstotliwość zaproszeń jest dość mała, dlatego zbieranie punktów jest dość czasochłonne. Z drugiej strony niski próg wypłaty sprawia, że wystarczy wypełnić kilka ankiet, żeby otrzymać wynagrodzenie. Ankiety przychodzą sporadycznie, ale jeżeli otrzymamy już zaproszenie, to z dużą pewnością otrzymamy za nią pełne wynagrodzenie.

UWAGA! Podczas wypełniania ankiet często na koniec badania podany jest kod, dzięki któremu przypisywane są punkty. Kilka razy zdarzyło mi się zamknąć okno i tracąc tym samym punkty. Radzę więc uważać i być uważnym, zwłaszcza pod koniec ankiety.
Charakterystyka Reaktora Opinii:
 • wartość pieniędzy za 1 punkt - 0,50 zł/punkt
 • limit wypłaty punktów - 40 punktów 
 • rodzaj nagrody - Przelew
 • średnie wynagrodzenie za ankietę - 5-10 punktów
 • częstotliwość otrzymywania zaproszeń - mała
 • wynagrodzenie za wyeliminowanie z badania - brak

 

Plusy panelu:
 • duże wynagrodzenie za ankietę
 • ciekawe ankiety
 • niski współczynnik odrzucenia
 • niski próg wypłaty
Minusy panelu:
 • konieczność posiadania rachunku bankowego
 • mała częstotliwość zaproszeń
 • problemy z kodem wymiennym na punkty
Link do panelu poniżej:

 

 

środa, 08 lutego 2017
Przedświąteczny czas to duży ruch w handlu, ale nie tylko. To również wzmożony okres i zwiększona częstotliwość otrzymywanych ankiet. Badania rynku są ważne dla każdego producenta zwłaszcza przed Bożym Narodzeniem, kiedy to większość przedsiębiorstw ma swoje "żniwa". W związku z tym uczestnicy paneli (w tym i ja) notują zwiększoną liczbę zaproszeń. 
Jest to odpowiedni moment, żeby napisać kilka słów o tematach poruszanych w ankietach. Generalnie ankiety dotyczą produktów lub usług, które dzielą się na kolejne podgrupy. Badania rynku mogą też dotyczyć opinii na tematy społeczno-polityczne takie jak ocena bieżących wydarzeń oraz sondaże wyborcze (pytania dotyczą partii politycznych czy popularności polityków). Poza tym spotkać można badania związane ze stylem życia czy oceną konkretnych marek (w tym z różnych branż).
Wśród produktów częstymi przedmiotami ankiet jest sprzęt RTV i AGD, słodycze, przekąski oraz inne artykuły spożywcze. Równie popularne są badania związane z różnego rodzaju kosmetykami czy przedmiotami codziennego użytku. Z kolei usługi to przede wszystkim ankiety związane z telekomunikacją (telefonia komórkowa, Internet), ubezpieczeniami (na życie oraz majątkowymi), bankowymi oraz pożyczkowymi. Popularne są również ankiety dotyczące korzystania z usług gastronomicznych, handlowych czy kurierskich. Częstym przedmiotem badań są zwyczaje zakupowe oraz ocena podejmowanych przez firmy działań marketingowych. Motoryzacja to kolejny częsty temat ankiet. Chodzi tu zarówno o preferencje co do zakupu nowych aut, ale także badania związane z ich eksploatacją.
Wypełniając płatne ankiety zauważyć można pewną sezonowość ich tematyki. Przed wakacjami pojawia się coraz więcej ankiet związanych z ofertami wycieczek oraz biur turystycznych. Jesień to z kolei czas badań różnego rodzaju leków, z których na czele znaleźć można preparaty na przeziębienie. Okres zimowy i przedświąteczny to wzmożona ilość ankiet związanych z preferencjami zakupowymi, a także oferty dystrybutorów prądu czy energii. Z kolei na wiosnę można spodziewać się dużego zainteresowania opinią osób, które planują zakup sprzętu turystycznego oraz respondentów, którzy planują różnego rodzaju remonty.  
Różnorodność poruszanych tematów sprawia, że każdy może znaleźć ankiety, które będą zgodne z jego zainteresowaniami. Czasami nie trzeba znać się na wszystkim, aby wyrazić swoją opinię.

08122016 omni_grudzien_2016_468_60 Image Banner 468 x 62

1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10
Tagi