Pozostałe

poniedziałek, 07 maja 2018

 

Długi majowy weekend za nami, a to odpowiedni czas na podsumowanie ostatniego miesiąca. W tym miesiącu odnotowałem bardzo dobry (jak na ankiety) wynik. Udało się zgarnąć punkty o wartości 98 złotych. Magiczna granica prawie została przekroczona, ale i tak jest imponująca. 

Pierwsze trzy miejsca prezentują się następująco:

1) Global Test Market - 38%

2) i-Say - 15%

3) Cenne Opinie 9%

Jak widać największy udział to zdecydowanie zasługa Global Test Market. Skąd taki wynik? Jestem Wam winny kilka słów wyjaśnień. Otóż jakieś dwa miesiące temu brałem udział w tygodniowej ankiecie na tym panelu w formie prowadzonego dziennika. Natomiast rozliczenie ankiety i naliczenie punktów miało miejsce dopiero w kwietniu. To oraz fakt, że w kwietniu było sporo ankiet złożyło się na taki wynik. Łatwo policzyć, że na Globalu w tym miesiącu zarobiłem blisko 40 złotych.

Kolejne panele w zestawieniu to kolejno i-Say oraz Cenne Opinie, ale pozostałe też nie radził sobie najgorzej. Kolejne miejsca to Imas Online, Toluna, Reaktor Opinii, Ask GFK, Myiyo oraz Research Online z wynikami w granicach 4-7%. Pozostałe panele: Epanel, My Panel Base oraz SW Panel to wynik w okolicach 2%.

Patrzą cna to zestawienie zauważyłem, że oprócz świetnego wyniku jest jeszcze coś ciekawego. Otóż w tym miesiącu każdy z 12 paneli coś zarobił! Jest to chyba historyczne osiągnięcie. Nie pamiętam, żeby w jakimś miesiącu wszystkie panele zarabiały. Oby tak dalej.

Zobaczymy, co przyniesie maj, chociaż pobicie wyniku z kwietnia będzie bardzo trudne. Zobaczymy. Pamiętajcie o profilu na blogu na facebooku. Polubcie go, a będziecie na bieżąco informowani o nowych wpisach na blogu!!!

 

 

poniedziałek, 09 kwietnia 2018

Witajcie!

Za nami marzec, a więc pora na kolejne podsumowanie. Niestety w tym miesiącu jest nieco gorzej i uskładałem z ankiet tylko 39 złotych. Czułem jednak, że tak to może wyglądać. Mała liczba zaproszeń sprawiła, że wynik nieco odbiega od średniej, ale nadal nie jest źle. Na ankiety w poprzednim miesiącu nie poświęciłem wiele czasu, dlatego wynik nie jest aż tak tragiczny.

Swoją drogę może oprócz notowania samej kwoty, powinienem notować jeszcze czas, jaki poświęcam na ankiety? Dzięki temu mógłbym sprawdzić, ile można "wyciągnąć" z ankiet w przeliczeniu na czas. Dałoby to lepszy obraz dla osób, dla osób, które chciałaby spróbować. Co wy na to? Piszcie w komentarzach albo na Facebooku, co sądzicie o tym pomyśle. Mógłbym zacząć już od maja.

A teraz do rzeczy i podium dla paneli w tym miesiącu. Oto one:

1) Global Test Market - 30%

2) i-Say - 20%

3) Cenne Opinie - 10%

Pierwsze dwa miejsce nie są dla mnie zaskoczeniem. Przez cały miesiąc miałem wrażenie, że jedyne ankiety, które wypełniam, to właśnie zaproszenia z Globala oraz i-Say. Nie dziwi mnie więc fakt, że te dwa panele dały połowę zysku.

Inne panele, które mogę jeszcze wymienić to Imas Online (8%), Reaktor Opinii (7%), My Panel Base (6%) oraz Myiyo (5%). Pozostałe panele to mniej, niż 5%. Co ciekawe, tylko jeden panel nie dał mi żadnego zarobku. Nie będę go jednak wymieniał. 

 

 

poniedziałek, 12 marca 2018

Witajcie!

Kolejny miesiąc za nami, a więc czas na podsumowanie. Poprzedni miesiąc był dość udany. Na wszystkich panelach łącznie udało mi się uzbierać 64 złote, a więc niecałe dziesięć złotych więcej, niż w styczniu. 

Poniżej wyniki czterech paneli, które przyczyniły się w 80% do tego wyniku. Oto one:

1) i-Say - 23%

2) Research Online - 18%

3) Global Test Market - 12%

4) Ask GFK - 10%

Jak widać w TOP 4 znalazły się panele, które zazwyczaj wymieniam. Wyjątkiem jest Research Online, który pojawił się chyba pierwszy raz i to od razu na drugim miejscu. Panel ten jest dobrym przykładem tego, że czasami warto zapisywać się do mało aktywnych paneli. Research Online to stosunkowo mało zaproszeń. Zdarza się, że przez 2-3 miesiące nie otrzymuję zaproszenia, ale jak już dostanę 2-3 zaproszenia to za dość dobre stawki. I tak stało się tym razem. Trzy zaproszenia, trzy rozwiązane ankiety i kilkanaście złotych na koncie, których mogłoby nie być, gdybym kiedyś przekreślił ten panel.

Rozpisałem się, a winnym jestem kilka słów o pozostałych wynikach. Nieco poniżej 10% zanotowały Reaktor Opinii oraz My Panel Base, a około 5% takie panele jak: SW Panel, E-panel, Cenne Opinie oraz Myiyo. Pozostałe panele to około 1% lub zero. Pamiętajcie jednak, żeby nie skreślać paneli, nawet jeżeli przynoszą zero od kilku miesięcy. 

Przypominam jednocześnie o profilu bloga na FACEBOOKu!!! Wchodź, likeujcie i bądźcie na bieżąco z wpisami, które pojawiają się na blogu. Dzięki temu nie przegapicie nowych wpisów!!!

 

poniedziałek, 22 stycznia 2018

Podsumowanie roku 2017 roku czas zacząć!


W tym roku poszedłem za ciosem i podsumowanie prezentuję już w styczniu! Zasadniczo ostatnich 12 miesięcy nie różniło się znacznie od tych sprzed roku. Zacznę od kilku informacji ogólnych.

Po pierwsze to liczba paneli. W ciągu tego roku nie przystąpiłem do żadnego nowego panelu, ale również z żadnego nie zrezygnowałem. Oznacza to, że liczba paneli pozostała bez zmian i wynosi 12. Zastanawiam się czy nie zrezygnować z jednego lub dwóch paneli, ponieważ są takie, które punktują rzadko, a jak już to przychód jest marginalny. Więcej czasu tracę na logowanie się na dany panel i sprawdzenie czy na pewno w tym miesięcu nie odnotowałem przyrostu punktów. Z drugiej strony uczestnictwo nic nie kosztuje, a jeżeli przyjdzie zaproszenie to mogę je przyjąć lub nie. Pomyślę jeszcze o tym.

Teraz ważniejsza część. Otóż w 2017 roku całkowity przyrost punktów wyniósł w przeliczeniu na pieniądze 613 złotych, co daje miesięczną średnią około 51 złotych. Całkiem dobrze. Niestety nie udało się przebić wyniku z 2016 roku, gdzie średnia wynosiła 57 złotych miesięcznie. Udało się za to wypłacić więcej nagród. Z moich wyliczeń wynika, że wypłaty z tego roku wyniosły 1130 złotych. Wszystko to dzięki stanom z 2016 roku, a także kilku okazją, dzięki którym wymieniłem punkty po promocyjnym przeliczeniu punktów. Nie sądziłem, że wypłat było aż tyle, ale wiecie jak to jest. Pieniądze się rozpływają, zwłaszcza, gdy wypłacane są nieregularnie i w mniejszych kwotach. Wymieniałem głównie na gotówkę, Pay Pal, bony oraz doładowania do telefonów.

Jeżeli chodzi o rozkład w czasie, to najwięcej zarobiłem w kwietniu (ok 84 zł); listopadzie (ok 68 zł) oraz czerwcu (ok 62 zł). Najmniej z kolei zyskałem we wrześniu (ok 31 zł), styczniu (ok 34 zł), grudniu (ok 38 zł) oraz lipcu (ok 40 zł). Jak widać więc przedział miesięczny wahał się od 31 do 84 złotych. To spory rozstrzał. Pokazuje to jak różne mogą być miesiące.

 

 

Kolejne zestawienie to udział danego panelu w całej zgromadzonej kwocie. W tym roku na czele dość wyraźnie uplasował się panel i-Say, który dał 1/5 całego zarobku. Kolejne cztery miejsca to kolejno Global Test Market, Imas Online, Ask GFK oraz Toluna. Udział wymienionych paneli w zysku rocznym wyniósł około 10% dla każdego z nich. Dalszą kolejność możecie zobaczyć na wykresie poniżej. 

 

 

 

Patrząc na powyższy diagram można stwierdzić, że struktura paneli jest dość podobna do zeszłorocznych wyników. Nie zmienia się jedno. Każdy panel przyczynił się do osiągniętego wyniku. Przede mną kolejny rok pełen ankiet i próba pobicia wyniku z 2017 roku, a także 2016 roku.

 

 

 

Pamiętaj, żeby polubić na profil na Facebooku. Tam pojawiać się będą informacje o nowych wpisach! Link poniżej!

 


www.facebook.com/respectyourmoneybloxpl

poniedziałek, 08 stycznia 2018

Od dziś informacja o nowych wpisach na blogu i nie tylko również na Facebooku.

Zachęcam do polubienia profilu! Link poniżej!

 

 

facebook.com/respectyourmoneybloxpl

 

 


piątek, 05 stycznia 2018

Nastał kolejny rok, ale zanim przedstawię podsumowanie z 12 miesięcy, winny jestem zestawienie na grudzień. Ostatni miesiąc roku nie był szczególnie obfity w zaproszenia do ankiet. Może to nawet lepiej, ponieważ przed Świętami nie miałem zbytnio czasu na ich rzetelne wypełnianie. Być może stąd też taki wynik. Przychód w grudniu to 38 złotych. Zarobek dość mały, ale i tak jestem zadowolony, zwłaszcza, że zdaję sobie sprawę, że kilka ankiet straciłem już na starcie.

Do wyniku w grudniu najbardziej przysłużyły się następujące panele:

1) Imas Online - 30%

2) Global Test Market - 19%

3) SW Panel - 17%

4) Reaktor Opinii - 13%

Jak widać te cztery panele dają 80% całego wyniku. Ponownie na czele Imas Online, który słynie z mniejszej ilości zaproszeń, które są jednak dobrze płatne. Reaktor Opinii oraz SW Panel ponownie pojawiają się czołówce. Inaczej jest z Global Test Market, który nieco ożywił się w grudniu. 

Pozostałe 20% to przede wszystkim zasługa i-Say, Toluny i Myiyo. Pozostałe panele to mniej niż 2% lub zero. Ponownie dochodzi więc do sytuacji, w której kilka paneli nie przynosi żadnych przychodów. Szkoda. Gdyby nie to, udałoby się zarobić więcej.

Działam dalej! Przede mną podsumowanie roczne, które wkrótce zaprezentuję.

 


czwartek, 05 października 2017

Nastał październik, a więc czas na podsumowanie poprzedniego miesiąca, a więc września. 

Muszę przyznać, że przez cały miesiąc czułem, że wynik będzie kiepski. Niestety - tym razem miałem rację, a marne 30 złotych w miesiącu wrześniu to zarazem najgorszy wynik w tym roku. 

Mało zaproszeń z najbardziej aktywnych paneli jak również brak zaproszeń z mniejszych paneli sprawiły, że wynik jest tak marny. Szczególnie zawiodłem się na panelu i-Say, w którym w tym miesiącu zarobiłem 10 punktów (otrzymane za odrzucenie z ankiety) czyli jakieś 23 grosze. 

Do najlepszych paneli muszę zaliczyć e-Panel, na którym zarobiłem 6,20 zł, co stanowi 20% całości. Kolejne dwa miejsca to Global Test Markets - 18% oraz Reaktor Opinii - 15%. Nieco ponad 10% to zasługa Toluny oraz Myiyo. Nieco poniżej 10% uplasował się panel Cenne Opinie. Reszta paneli to około 5% lub mniej, a są i takie, które nie przyniosły ani grosza zysku.

Choć struktura paneli wygląda dość dobrze, to sam wynik sprawia, że pozostaje niedosyt. Cóż, zostaje mi wierzyć, że październik będzie lepszy.

środa, 06 września 2017

Po wakacjach czas wrócić na serio do ankiet. Nie ukrywam, że letnie miesiące nie sprzyjają wypełnianiu ankiet. Wyjazdy, zaburzony rytm dnia, a czasami brak dostępu do sieci sprawiają, że w tym czasie nie można liczyć na zbyt duże zyski. Podobnie było ze mną w sierpniu. Urlop sprawił, że przez blisko dwa tygodnie ankiety poszły na bok, a po powrocie wiele z nich wygasło.

Pomimo tego muszę przyznać, że sierpniowy wynik był całkiem niezły. Udało się zarobić niecałe 51 złotych, a to oznacza, że jest lepiej, niż w lipcu (w którym to nie miałem wielu przerw w wypełnianiu ankiet). Wszystko to w dużej mierze za sprawą Ask GFK, który przyniósł ponad 1/4 całej tej kwoty. Drugie miejsce to i 18% w udziale to panel i-Say. Dalsze trzy miejsca to kolejno Toluna (prawie 13%), Imasonline i Cenne Opinie (odpowiednio 10 i 9%). I tak oto pięć paneli dało mi 75% w zebranej kwocie. Pozostałe 25% to przede wszystkim Global Test Markets, My Panel Base i Research Online. Pozostałe panele to mniej niż 3% albo zero.

Pozwoliłem sobie na małe podliczenie. Po ośmiu miesiącach tego roku udało mi się zarobić na ankietach 427,87 złotych, co daje średnią miesięczną 53,48 złotych. Gdyby do końca roku udało się w każdym miesiącu zarobić tyle, ile wynosi średnia, to na koniec roku powinienem zarobić 641,80 złotych. Zobaczymy czy tak będzie.


wtorek, 01 sierpnia 2017

Wakacje nie rozpieszczają, a ja pomimo braku czasu ciągle wypełniam ankiety. Jaki jest więc wynik za poprzedni miesiąc? Nie jest tak dobrze jak ostatnio...

Całkowity wynik w lipcu to zaledwie 40 złotych, a więc szału nie ma. Bywało o wiele lepiej. Powiem więcej. Jest to jeden z gorszych miesięcy od początku roku. Nie ma się jednak co dziwić. Częstotliwość zaproszeń nieco się zmniejszyła. Poza tym kilka badań uciekło ze względu na brak dostępu do Internetu.

Przejdźmy do konkretów. Do najlepszych paneli mogę zaliczyć przede wszystkim Global Test Market (23%), i-Say (20%), Imasonline (15%) oraz Toluna (10%). W sumie te cztery panele dają udział w zysku w okolicach 68%. Także 4 z 12 paneli wypracowało 2/3 całej kwoty. Około 7% uzyskałem z panelu Cenne Opinie oraz Research Online. Pozostałe panele osiągnęły mniej niż 5%. Jeden z nich znów nie przyniósł zysku. 

Pracuję dalej i zobaczę ile uda się zrobić w kolejnym miesiącu. Nie liczę jednak na dobry wynik. Być może uda się uzyskać podobny zarobek jak w lipcu z czego będę zadowolony.

poniedziałek, 10 lipca 2017

Za nami kolejny miesiąc i czas na kolejne podsumowanie. Czerwiec okazał się dość dobry, ale nie najlepszy. W sumie na wszystkich panelach zgromadziłem środki w kwocie 62 złotych. 

Jak to wyglądało w podziale na panele?

Otóż ponad 1/3, a dokładniej 36% z tej kwoty to zasługa panelu i-Say. Prawie 15% to zasługa panelu Cenne Opinie. Ask GFK w 11% przyczyniło się do uzyskania tej kwoty. Niespełna 10% to punkty zdobyte w panelu Global Test Markets oraz Reaktor Opinii. Epanel, Toluna, SW Panel oraz Myiyo to udział od 3-5%. Pozostałe panele to równe i okrągłe zero.

Po raz kolejny sprawdza się to, o czym piszę od dawna. Udział paneli w uzyskanej kwocie jest w każdym miesiącu różny. Dlatego ważna jest dywersyfikacja i branie udział w ankietach organizowanych przez różne panele. Tylko w ten sposób można utrzymywać miesięczne przychody na w miarę stałym poziomie.

Za miesiąc sprawdzę czy ta teoria jest nadal aktualna!

 
1 , 2
Tagi