Kategorie: Wszystkie | Pozostałe | Płatne ankiety | Zarządzanie finansami
RSS

Pozostałe

czwartek, 08 czerwca 2017

Kolejny miesiąc za mną, a więc czas na kolejne podsumowanie!

Bez owijania w bawełnę powiem, że w maju udało się zarobić 54 złote. Wynik gorszy od kwietniowego, ale utrzymuje się na dość zadowalającym poziomie. Oczywiście zawsze może być lepiej i do tego będę dążył w kolejnych miesiącach. 

Co dobrego wydarzyło się w ubiegłym miesiącu?

Na duży plus i pochwałę zasługują trzy panele, które złożył się na ponad połowę uzyskanej kwoty. Są to kolejno Toluna (27%), i-Say (15%) oraz SW Panel (13%). O ile obecność na podium dwóch pierwszych nie dziwie, o tyle SW Panel na trzecim miejscu to spore zaskoczenie, zwłaszcza, że częstotliwość otrzymywanych zaproszeń jest dość niska. 

Udział w tym wyniku pomiędzy 5-10% miały również: Cenne Opinie, Reaktor Opinii, Global Test Markets, E-panel oraz Myiyo. Wynik poniżej 5% to zasługa takich paneli jak Ask Gfk, Imas Online oraz My Panel Base. Co najważniejsze - tylko jeden panel nie zarobił nic. Zgadniecie, który?

poniedziałek, 10 kwietnia 2017

Nowy miesiąc i nowe podsumowanie. Pierwsza informacja jest taka, że ubiegłomiesięczny wynik został pobity! Chociaż wyniknie jest najlepszy i nie satysfakcjonuje mnie do końca, to i tak jest lepiej, niż było. 

Magiczna liczba to 55 złotych, czyli udało się przekroczyć psychologiczną barierę 50 złotych. W analogicznym okresie ubiegłego roku wynik marcowy również był niższy. Od początku roku uzbierało się już na ankietach 135 złotych. 

Jaka była struktura tego miesiąca? 

Podobnie jak w poprzednim posumowaniu na czele znajduje się panel i-Say z wynikiem 23%. Wygląda na to, że panel ten staje się sztandarowy, a wszystko dzięki sporej ilości zaproszeń, niezłej stawki za punkt oraz małym współczynnikiem odrzucenia. Poza tym i-Say ma dużą ciągłość, a badań jest sporo.

Drugie miejsce to Imasonline (nieco ponad 18%), ale jest to w dużej mierze zasługa badań serów i zwrotu kosztów ich zakupu. Zawsze to jednak jakiś wynik godny odnotowania. Na trzeciej pozycji uplasowała się Toluna z wynikiem prawie 17%. Po 9% zanotowały następujące panele: Cenne Opinie, Global Test Markets oraz My Panel Base. Reaktor Opinii oraz Research Online to około 5% udziału w całym wyniku. Pozostałe panele odnotował mniejszy, niż 2 procentowy wynik (są też takie z zerem). 

Zobaczymy, co przyniesie kolejny miesiąc!

banner  - navi expert 300x250

poniedziałek, 13 marca 2017

Przyszedł czas na drobne podsumowanie 2016 roku. W końcu zebrałem się w sobie i udało mi się zrobić zestawienie z całego roku. Bazowałem na moich miesięcznych statystykach, z których prezentuje również podsumowania miesięczne. Dzięki nim wiem ile, kiedy i z jakiego panelu zarobiłem. Polecam prowadzeni takich statystyk. Motywują one bardziej, ponieważ pieniądze zgromadzone na wszystkich panelach dają szerszy obraz sytuacji.

 

Przechodząc do rzeczy mogę się pochwalić, że w poprzednim roku na ankietach zyskałem 680 złotych, co daje średnią miesięczną kwotę 57 złotych. Mało czy dużo? Oceńcie sami. W tym czasie wypłaciłem nagrody (bony, gotówka, doładowania do telefonów) na kwotę 710 złotych. Oczywiście od razu widać, że wypłaciłem więcej, niż zarobiłem. Pamiętać trzeba jednak, że ze względu na obowiązujące progi wypłat na kontach często zgromadzone jest sporo środków, których nie można wypłacić. Różnica jest wynikiem tego, że na koniec 2015 roku miałem zgromadzone punkty w różnych panelach. Podobnie z resztą sytuacja wygląda w tym roku, co pozwoli mi na systematyczne wypłaty (mam nadzieję) w tym roku.

Przy okazji zebrałem kilka zestawień ze względu na czas. Otóż najwięcej punktów zgromadziłem w Lipcu. Kolejne pozycje to Listopad, Grudzień i Sierpień. Najmniejsze przychody to z kolei Styczeń, Wrzesień, Kwiecień i Czerwiec. 

 

A który panel był najbardziej dochodowy? Okazuje się, że był to Global Test Markets (około 20%). Na kolejnych pozycjach uplasowały się i-Say (15%), a dalej Ask GFK, e-Panel oraz Toluna (każdy po około 9%). Udział 6-8 procent zapewniły następujące panele: Imas Online, Cenne Opinie, Reaktor Opinii oraz Research Online. Najmniej dochodowe były SW Panel (niecałe 4%) oraz Myiyo i My Panel Base (mniej niż 3%). 

 

To zestawienie pokazuje, że struktura jest dość różna i waha się od 3-20%. Trzeba jednak zauważyć, że na końcowy wynik złożyły się wszystkie panele, co utwierdza mnie w przekonaniu, że warto stworzyć dość spory "portfel" paneli, w których działamy. Jeżeli w jednym idzie gorzej, to można liczyć na inny. Zobaczymy za rok czy struktura ulegnie jakiejś poważnej zmianie. 

poniedziałek, 06 marca 2017

Po raz kolejny przedstawiam miesięczne podsumowanie ankiet. W lutym udało się odnotować lepszy wynik, niż w styczniu. Zgromadziłem punkty, które po przeliczeniu na gotówkę stanowią równowartość 47 złotych. Wynik lepszy, niż poprzednio, ale wciąż nie dość zadowalający.

Tym razem dwa panele wypracowały prawie 50% tej kwoty. Są to i-Say oraz Global Test Markets (oba panele po 24%). Spory udział można przypisać również panelowi Cenne Opinie, którego udział w tych 47 złotych wyniósł 12%. Od 5 do 8% to zasługa Imasonline, epanel, Reaktor Opinii oraz SW Panel. Pozostałe panele to wynik poniżej 5%. Za miesiąc sprawdzę jak zmieniła się sytuacja. Od początku roku przyrost wyniósł około 80 złotych, więc nie jest tak źle. Oby tak dalej!

czwartek, 02 lutego 2017

Przyszedł czas na podsumowanie zarabiania na ankietach za styczeń. Planuje jeszcze zamieszczenie zestawienia rocznego za ubiegły rok, ale zrobię to chyba dopiero po przeniesieniu wszystkich wpisów z bloggera.

Wracając do tematu, styczeń był miesiącem... słabym. Za ankietach zanotowałem wzrost o niecałe 34 złoty. Jest to najgorszy wynik od kiedy zamieszczam zestawienia miesięczne. Nie jest tak, że to ja się leniłem. Wręcz przeciwnie. Rzetelnie wypełniałem wszystkie ankiety, z których nie zostałem wyeliminowany. Jaki jest więc powód tak niskiego zarobku?

Mało zaproszeń! Po kilku dniach stycznia okazało się, że praktycznie nie dostaje zaproszeń, a moja skrzynka świeci pustkami. W trakcie miesiąca sytuacja trochę się poprawiła, co nie zmienia faktu, że początkowy brak zaproszeń przełożył się na końcowy wynik.

Zyski z Toluny, i-Say, ASK GFK oraz E-panel oraz Cenne opinie dały dział mniej więcej 15-18% w kwocie wspomnianych 34 złotych. Poza tym 10% uzyskałem dzięki Global Test Market, a reszta paneli było tylko tłem albo wcale nie pomogły mi się wzbogacić. 

Cóż. Działam dalej i zobaczymy co przyniesie luty!

poniedziałek, 02 stycznia 2017

Witajcie!

 

Pierwszy wpis to chyba najtrudniejszy krok. Rozpoczęcie tego bloga to dla mnie możliwość przekazania swoich przemyśleń i spostrzeżeń, które mam nadzieje pomogą w Waszym życiu. 

 

O czym będzie ten blog?

 

Chciałbym w prosty sposób podzielić się moimi przemyśleniami dotyczącymi zarządzania finansami osobistymi oraz sposobami na zarabiane (ściślej to dorabianie) w Internecie. Są to dwa główne założenia związane z powstaniem tego bloga. Być może w przyszłości kierunki rozwoju bloga będą inne. Zobaczymy. 

 

Podsumowując głównymi tematami, które zamierzam podejmować na blogu to:

 

  • finanse osobiste - przez które rozumiem sferę związaną z wydatkowaniem zgromadzonych pieniędzy oraz sposobów planowania wydatków.
  • zarabianie w sieci - czyli sposoby na skuteczne dorobienie drobnych sum pieniędzy.

Dlaczego myślę, że mogę pisać o tych rzeczach?

 

Po prostu tak myślę. Chociaż odebrałem wykształcenie ekonomiczne, to o wielu aspektach związanych ze współczesną gospodarką i finansami nie mam pojęcia, ale nie wstydzę się tego. Większość tego co zamierzam tutaj zaprezentować to moje własne spostrzeżenia poparte własnym doświadczeniem i wiedzą. Nie jestem specjalistą od finansów osobisty, nie jestem też freelancerem, który zbija majątek na podejmowaniu się różnych zleceń. Jestem raczej wycofany i ostrożny we wszelkich przedsięwzięć, które podejmuje. Staram się analitycznie podchodzić do każdego zadania. Wszystko co zostanie napisane na łamach tego bloga nie będzie wiedzą specjalistyczną, dlatego każdy z Was musi samodzielnie podjąć decyzję czy korzystać z treści, które zamierzam zamieszczać.

 

Nowy rok, a więc czas na zmiany. Dziś podjąłem decyzję o przeniesieniu bloga z bloggera właśnie na blox. Nazwa i charakter bloga pozostają bez zmian, a więc nadal będę pisał o oszczędzaniu i szeroko rozumianych finansach osobistych oraz o zarabianiu w Internecie. Póki co będę starał się prowadzić bloga na obu tych platformach. Z czasem jednak zdecyduję się pewnie na jego prowadzenie w jednym miejscu. Sukcesywnie będę starał się przenosić i publikować stare wpisy, które do tej pory można przeczytać pod adresem:

 

respectyourmoney.blogspot.com

 


Tagi
Banners - CPS commssion model nr1 Image Banner 160 x 600 08122016 omni_grudzien_2016_120_600 Image Banner 120 x 600