Płatne ankiety

poniedziałek, 12 lutego 2018

Jakiś czas temu w komentarzach pojawił się temat wiarygodności paneli. Niektórzy z Was mają wątpliwości czy na pewno zarejestrować się w danym panelu właśnie ze względu na niepewność wypłaty. Poza tym pojawiał się pytania jak długo trwa wypłata po od momentu jej zlecenia. Na drugie z tych pytań odpowiedź można znaleźć w regulaminie konkretnego panelu, ale na moich przykładach możecie się zorientować ile mniej więcej to trwa. Dziś zdradzę szczegóły dwóch wymian, które dokonałem jeszcze w 2017 roku. Wypłaty są dość świeże, dlatego mam nadzieję, że na jakiś czas uwiarygodni to te panele w Waszych oczach.


Pierwszy panel to Imas Online. Zlecenie wypłaty dokonane było 17 grudnia 2017 roku, a jak widać poniżej przelew otrzymałem 27 grudnia, a więc po 10 dniach.

 


Patrząc na to, że w międzyczasie były Święta Bożego Narodzenia, to tak naprawdę od zgłoszenia do realizacji minęło jakieś 5-6 dni roboczych. Całkiem niezły wynik.

 

Drugi panel, z którego zleciłem wypłatę i to po raz pierwszy był Myiyo. Był to chyba ostatni panel, z którego jeszcze nigdy nic nie wypłaciłem, tym bardziej warto podkreślić, że panel okazał się wiarygodny.

 

 

Powyżej zamieściłem zrzut ze strony Myiyo z potwierdzeniem zlecenia wypłaty. Wymieniłem 21350 punktów na 21,35 euro, które trafiło na konto PayPal. Jak widać poniżej, przelew dotarł 12 stycznia 2018 roku. Zlecenie miało miejsce w dniu 17 grudnia 2018 roku, a więc trwało to mniej więcej miesiąc.

 

 

Powyższe skany świadczą o wypłacalności tych paneli. Tak przynajmniej było w moim przypadku. Nie mogę nikomu zaręczyć, że ich zlecenia zostaną zrealizowane, ani obiecać, że zostaną zrealizowane w takim czasie jak moje. W każdym razie na przełomie roku 2017/2018 zarówno Imas Online jak i Myiyo dokonują wymiany punktów i wypłaty. 

Poniżej zamieszczam odnośniki do tych dwóch paneli. Oto one:

Imas Online

Myiyo

Poza tym pamiętajcie o profilu bloga na Facebooku, na których to znajdziecie informacje o nowych wpisach na blogu. Możecie też zostawić komentarz czy informacje takie jak te w tym wpisie są dla Was przydatne.

 

wtorek, 06 lutego 2018

Styczeń za nami! Muszę przyznać, że dość szybko zleciał mi ten miesiąc. Niedawno witaliśmy Nowy Rok, a dziś już luty. Nowy miesiąc, to moje kolejne podsumowanie ankiet. Od razu napiszę, że spodziewałem się gorszego wyniku. Dlaczego?

Po pierwsze - początek roku. Nie wiem dlaczego, ale jest to taki okres, w którym ankiet jest mało. Może dlatego, że nie ruszyły nowe kampanie? Albo dlatego, że zima jest sezonem, w którym niewiele się dzieje? Sam nie wiem.

Druga sprawa to poczucie, że przez pierwsze dwa tygodnie zaproszeń dostawałem bardzo mało. Zazwyczaj jest tak, że zaproszeń do ankiet jest kilka każdego dnia, do połowy miesiąca zdarzały się dni, w których nie dostałem żadnego zaproszenia. 

Jak więc wyglądają wyniki za styczeń 2018?

Udało mi się zarobić 55 złotych!!! Nie było więc tak źle jak myślałem. Nie mogłem oprzeć się pokusie i sprawdziłem, że w zeszłym roku w styczniu mój wynik wyniósł niecałe 34 złote. Jest więc lepiej, z czego się cieszę.


Top 3 paneli w styczniu to:

1) Ask GFK - 38%

2) i-Say - 17%

3) Imas Online - 15%

Wśród pozostałych paneli wyróżnić mogę jeszcze Cenne Opinie (10% udziału), Global Test Market, SW Panel, Epanel (wszystkie około 5%). Pozostałe panele to mniej, niż 2%.

Następna relacja już za miesiąc. Przypominam, że od jakiegoś czasu blog ma profil na Facebooku. Zapraszam do likeowania i obserwowania. Dzięki temu będziecie na bieżąco informowani o nowych wpisach tutaj. Link poniżej.


------->>>> RESPECT YOUR MONEY NA FACEBOOKU <<

 

czwartek, 07 grudnia 2017

Nastał grudzień, a wiec czas najwyższy na podsumowanie listopada. A w listopadzie było całkiem nieźle. Bez hurra optymizmu, ale lepiej, niż w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Jeżeli chodzi o ogólny wynik, to w listopadzie uzbierałem punkty o wartości 68 złotych, z czego najwięcej z:

1) Imasonline - 20%

2) Reaktor Opinii - 16%

3) Ask GFK - 16%

4) SW Panel - 14%

5) i-Say - 11%

Pozostałe pięć paneli to udział od 2 do 7%, a na dwóch panelach nie zarobiłem wcale. Po uwzględnieniu listopada w tym roku udało się zebrać punkty warte 575 złotych. Średnia miesięczna to około 52 złote. Przede mną ostatni miesiąc roku, a kolejne podsumowanie prawdopodobnie w przyszłym roku!


środa, 08 listopada 2017

Kolejny miesiąc za mną, więc czas na kolejne podsumowanie.

Przyznam szczerze, że comiesięczne zliczanie stanów kont ze wszystkich paneli wywołuje niepewność i obawę, że wynik będzie słaby. W październiku było zadowalająco. 

Z moich wyliczeń wynika, że w ubiegłym miesiącu zanotowałem przyrost o 48 złotych. Wynik przeciętny. Ani nie najlepszy, ale też nie najgorszy. Poniżej pierwsza czwórka najbardziej zasłużonych paneli:

1) ASK GFK - 30%

2) Cenne Opinie - 20%

3) i-Say - 14%

4) Global Test Market - 12%

Dlaczego postanowiłem wymienić akurat cztery? Powód jest prosty. Te 4 panele wygenerowały 3/4 miesięcznego przychodu. Pozostałe panele nie osiągnęły więcej, niż 5% udziału. 

Po 10 miesiącach na ankietach zarobiłem równowartość 507 złotych, co daje średnią miesięczną w kwocie 50,70 złotych. Jak widać w październiku nie udało się tej średniej przekroczyć, chociaż było bardzo blisko.

 

 

poniedziałek, 06 listopada 2017

Niedawno pisałem o Tolunie i zmianach w nagrodach.

Przypomnę, że chodziło o zmianę bonów papierowych na elektroniczne. Ostatnio zajrzałem na stronę z nagrodami i okazało się, że wprowadzili kilka zmian.

Poniżej zrzut z nagrodami, które są dostępne teraz (stan na listopad 2017).


 

Dużo się nie zmieniło. Nie liczę czapki Świętego Mikołaja, Renifera, ani Świątecznej Skarpety. Takie pierdoły nie są dla mnie, ale może kogoś z Was zainteresują. Najważniejsza zmiana, to powrót przelewu PayPal. 50 tysięcy punktów warte 50 zł, które może znaleźć się na Waszym koncie. Teraz warto wrócić na Tolunę i przykładać się do ankiet.

wtorek, 10 października 2017

Ostatnio natknąłem się na informację dotyczącą zmian na platformie Toluna. 

Z informacji wynikało, że panel ten zaczyna rezygnować z papierowych bonów na rzecz elektronicznych. Dla mnie sytuacja nieco się pogorszyła. Zazwyczaj zamawiałem bon Sodexo albo przekaz PayPal, który też zniknął.

Obecnie punkty można wymieniać na losy (nie próbowałem nigdy) albo skorzystać z bonów elektronicznych. Na dziś dostępne są bony do Empiku, TKMAXX, Media Markt, Zalando, a także doładowanie telefonu komórkowego (raz korzystałem, ale nie polecam - jeżeli ktoś chce wiedzieć dlaczego, proszę o info w komentarzu). Pociesza mnie myśl, że na razie do wypłaty na Tolunie jeszcze mi daleko, a w informacji pisali, że postarają się poszerzyć zakres bonów. Póki co nie ma zbyt dużego wyboru. Pozostaje mi czekać, aż coś się zmieni.

 


poniedziałek, 24 lipca 2017

Nie tak dawno pisałem o zmianie stawek na i-Say (Zmiany w i-Say). Okazuje się jednak, że zmiany były przejściowe i teraz panel powrócił do starych stawek. Wszystko było spowodowane jakąś promocją, która została wprowadzona między innymi ze względu na pojawienie się nowych nagród. Nie mniej jednak na początku lipca stawki wróciły do starych wartości. W związku z tym:


Limit punktów do wypłaty bonu o wartości 25 złotych wynosi znów 1091 punktów.

Wartość 1 punktu to 0,0229zł/punkt.

 

Komu udało się wymienić punkty na bony w okresie promocji, ten jest do przodu. Pozostałym pozostaje czekać na kolejną obniżkę lub zrealizować nagrody po obecnych cenach.

poniedziałek, 17 lipca 2017

Wskazówka #20

Pilnuj swoich nagród!

Samo zgłoszenie nagrody do realizacji to jeszcze nie koniec. Zazwyczaj dostarczenie nagrody trwa od kilku dni nawet do kilku tygodni. Pamiętajcie więc, żeby co jakiś czas monitorować nagrody, które powinny do Was trafić. Sprawdzajcie czy już do was dotarł (czy to przelewem, pocztą czy elektronicznie), a w przypadku opóźnień skontaktujcie się z administracją panelu. W przypadku problemów warto na początku sprawdzić czy podane przez nas dane (adresowe itp.) są poprawne. Jeżeli tak, to następnym krokiem powinno być sprawdzenie czasu realizacji nagród. Może się okazać, że nie minął jeszcze wymagany czas. W przypadku upłynięcia wymaganego czasu na dostawę należy skontaktować się z administracją panelu w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

poniedziałek, 03 lipca 2017

Wskazówka #19

Uważaj na swoje punkty!

Ta wskazówka przeznaczona jest dla osób korzystających z paneli, które prowadzą politykę przedawnienia punktów. Regulaminy tych paneli posiadają zapisy o czasie, w którym punkty są zdatne do wymiany. Po jego upłynięciu punkty przepadają. 

Warto więc wiedzieć czy punkty podlegają swoistemu przedawnieniu. Ma to spore znaczenia zwłaszcza w sytuacji, kiedy jesteśmy blisko progu wypłaty, a istnieje ryzyku utraty zgromadzonych punktów. Być może w takiej sytuacji warto nadać tym panelom priorytet i wypełniać ankiety w pierwszej kolejności lub zdecydować się na wypłatę innej nagrody. Radzę również uważać w przypadku, kiedy mamy już zebraną odpowiednią ilość punktów do wypłaty. Nasza nieuwaga i zbyt późne zgłoszenie realizacji nagrody może sprawić, że część punktów ulegnie przedawnieniu, a poziom punktów spadnie poniżej wymaganego progu wypłaty.


angry birds Image Banner 600x400

poniedziałek, 19 czerwca 2017

Wskazówka #17

Hierarchia paneli przy wyborze zaproszeń

W sytuacji, w której mamy mało czasu, a dużo zaproszeń musimy dokonać wyboru, które ankiety wypełnimy w pierwszej kolejności. W tym celu warto już wcześniej pomyśleć o panelach, w których jesteśmy respondentami i pomyśleć, które z nich oferują nam najlepsze warunki. Dzięki temu łatwiej wybierzemy nadania, które są dla nas priorytetowe. Warto również wiedzieć, w których panelach jesteśmy blisko progu wypłaty i skupić się w pierwszej kolejności na tych zaproszeniach.

banner  - navi expert 300x250

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5
Tagi