Płatne ankiety

poniedziałek, 09 lipca 2018

Pora na kolejny raport miesięczny! Dziś przedstawię zyski z ankiet uzyskane w miesiącu czerwcu. Poprzedni miesiąc nie był najgorszy. Udało się zgromadzić punkty, które w przeliczeniu dały kwotę 65 złotych.

A na czele w tym miesiącu dwa panele. Są to:

1) i-Say - 20%

2) Global Test Market - 20%

Różnica pomiędzy tymi panelami to zaledwie 0,1%. Chciałbym również wyróżnić jeszcze jeden panel, a mianowicie:

3) Ask GFK - 16%

Na dalszych miejscach znajdują się SW Panel (11%), E-panel (10%), Cenne Opinie (9%), Toluna (6%) oraz Research Online (4%). Pozostałe to mniej niż 1% lub zero. 

Jak widać wynik w czerwcu nie był najgorszy, zwłaszcza, że zaczął się okres wakacyjny. Oby w lipcu i sierpniu było nie gorzej, niż w czerwcu. A wy ile zarabiacie na ankietach? Macie lepsze czy gorsze wyniki? A może już dawno odpuściliście sobie ankiety? Piszcie w komentarzach!

 

 

poniedziałek, 18 czerwca 2018

Z nieco większym opóźnieniem, niż zwykle, ale najważniejsze, że już jest. Pora na podsumowanie maja!

Poprzedni miesiąc był dość przeciętny. W przeciągu całego maja udało uzbierać się punkty o wartości nieco ponad 42 złotych. Wynik zdecydowanie gorszy, niż w kwietniu.

Do najlepszych paneli mogę zaliczyć:

1) Cenne Opinie - 25%

2) Global Test Market - 20%

3) i-Say - 18%

A pierwszą piątkę zamykają ASK GFK (13%) oraz Toluna (11%). Na wyróżnienie zasługuje jeszcze panel Research Online. Pozostałe panele to mniej niż 3%, a na trzech panelach nie zarobiłem nic.

W przeciwieństwie do poprzedniego miesiąca w tym na wyróżnienie zasłużyło tylko sześć paneli czyli zaledwie połowa tych, w których jestem zarejestrowany. Jak więc widać na dobry wynik składa się aktywność na wszystkich panelach. Wyłączenie kilku z nich sprawia, że wyniki są zdecydowanie gorsze. Nie warto więc skreślać paneli nawet, jeżeli zaproszeń jest mało albo ankiety są słabo płatne.

W maju miała miejsce jeszcze jedna zmiana, jeżeli chodzi o panele. Otóż zmienił się zasady naliczania punktów w Global Test Market. Dotyczyła ona zmiany punktów i ich naliczania. Dotychczasowe punkty zostały przeliczone odpowiednim współczynnikiem na Life Points i teraz na konto doliczane są punkty pod taką nazwą. Niewiele to zmienia, ale trzeba pamiętać, że zwiększył się próg wypłaty, ale za każdą ankietę otrzymujemy więcej punktów. Nie wiem jeszcze czy jest to zmiana tylko kosmetyczna czy też kryje się za nią jakaś korzyść albo strata. Czas pokaże  czy zmiana jest odczuwalna czy też nie.

Kolejne podsumowanie za miesiąc, a tym czasem zachęcam do odwiedzania profilu na Facebooku i likeowania profilu (link poniżej). Dzięki temu szybciej dowiesz się o nowym wpisie na blogu.


RESPECT YOUR MONEY NA FACEBOOKu

 

poniedziałek, 19 marca 2018

Zleciłem kolejną wypłatę i w połowie lutego na moim koncie Pay Pal pojawiła się wpłata. Zrzut przedstawiam poniżej. Dodam tylko, że wypłata dotyczy panelu Global Test Market, chociaż nazwa płatnika jest nieco inna. W każdym razie musicie mi uwierzyć na słowo, że wpłata pochodzi z tego panelu. Nie mam możliwości zweryfikować tego w inny sposób. Chyba, że ktoś z Was może potwierdzić, że wpłaty z Global Test Market dokonywane są przez Perks.com. Jeżeli tak to zapraszam do komentowania.

 

 

Jak widać powyżej, wpłata została dokonana w dniu 16 lutego. Niestety nie ma informacji roku, ale uwierzcie mi, że chodzi o rok 2018. Dodam tylko, że zlecenie zostało dokonane w dniu 8 lutego, a więc w ciągu 8 dni pieniądze pojawiły się na koncie Pay Pal. 

W najbliższym czasie mam zamiar zlecić wypłatę z kolejnego panelu. Jak tylko zrealizuję kolejną wypłatę i znajdę czas, to na pewno wszystko opisze. O kolejnym wpisie możecie dowiedzieć się na z FACEBOOKa i profilu bloga właśnie tam. Zapraszam do odwiedzin, likeowania i śledzenia wydarzeń na blogu.

 

 

poniedziałek, 12 lutego 2018

Jakiś czas temu w komentarzach pojawił się temat wiarygodności paneli. Niektórzy z Was mają wątpliwości czy na pewno zarejestrować się w danym panelu właśnie ze względu na niepewność wypłaty. Poza tym pojawiał się pytania jak długo trwa wypłata po od momentu jej zlecenia. Na drugie z tych pytań odpowiedź można znaleźć w regulaminie konkretnego panelu, ale na moich przykładach możecie się zorientować ile mniej więcej to trwa. Dziś zdradzę szczegóły dwóch wymian, które dokonałem jeszcze w 2017 roku. Wypłaty są dość świeże, dlatego mam nadzieję, że na jakiś czas uwiarygodni to te panele w Waszych oczach.


Pierwszy panel to Imas Online. Zlecenie wypłaty dokonane było 17 grudnia 2017 roku, a jak widać poniżej przelew otrzymałem 27 grudnia, a więc po 10 dniach.

 


Patrząc na to, że w międzyczasie były Święta Bożego Narodzenia, to tak naprawdę od zgłoszenia do realizacji minęło jakieś 5-6 dni roboczych. Całkiem niezły wynik.

 

Drugi panel, z którego zleciłem wypłatę i to po raz pierwszy był Myiyo. Był to chyba ostatni panel, z którego jeszcze nigdy nic nie wypłaciłem, tym bardziej warto podkreślić, że panel okazał się wiarygodny.

 

 

Powyżej zamieściłem zrzut ze strony Myiyo z potwierdzeniem zlecenia wypłaty. Wymieniłem 21350 punktów na 21,35 euro, które trafiło na konto PayPal. Jak widać poniżej, przelew dotarł 12 stycznia 2018 roku. Zlecenie miało miejsce w dniu 17 grudnia 2018 roku, a więc trwało to mniej więcej miesiąc.

 

 

Powyższe skany świadczą o wypłacalności tych paneli. Tak przynajmniej było w moim przypadku. Nie mogę nikomu zaręczyć, że ich zlecenia zostaną zrealizowane, ani obiecać, że zostaną zrealizowane w takim czasie jak moje. W każdym razie na przełomie roku 2017/2018 zarówno Imas Online jak i Myiyo dokonują wymiany punktów i wypłaty. 

Poniżej zamieszczam odnośniki do tych dwóch paneli. Oto one:

Imas Online

Myiyo

Poza tym pamiętajcie o profilu bloga na Facebooku, na których to znajdziecie informacje o nowych wpisach na blogu. Możecie też zostawić komentarz czy informacje takie jak te w tym wpisie są dla Was przydatne.

 

wtorek, 06 lutego 2018

Styczeń za nami! Muszę przyznać, że dość szybko zleciał mi ten miesiąc. Niedawno witaliśmy Nowy Rok, a dziś już luty. Nowy miesiąc, to moje kolejne podsumowanie ankiet. Od razu napiszę, że spodziewałem się gorszego wyniku. Dlaczego?

Po pierwsze - początek roku. Nie wiem dlaczego, ale jest to taki okres, w którym ankiet jest mało. Może dlatego, że nie ruszyły nowe kampanie? Albo dlatego, że zima jest sezonem, w którym niewiele się dzieje? Sam nie wiem.

Druga sprawa to poczucie, że przez pierwsze dwa tygodnie zaproszeń dostawałem bardzo mało. Zazwyczaj jest tak, że zaproszeń do ankiet jest kilka każdego dnia, do połowy miesiąca zdarzały się dni, w których nie dostałem żadnego zaproszenia. 

Jak więc wyglądają wyniki za styczeń 2018?

Udało mi się zarobić 55 złotych!!! Nie było więc tak źle jak myślałem. Nie mogłem oprzeć się pokusie i sprawdziłem, że w zeszłym roku w styczniu mój wynik wyniósł niecałe 34 złote. Jest więc lepiej, z czego się cieszę.


Top 3 paneli w styczniu to:

1) Ask GFK - 38%

2) i-Say - 17%

3) Imas Online - 15%

Wśród pozostałych paneli wyróżnić mogę jeszcze Cenne Opinie (10% udziału), Global Test Market, SW Panel, Epanel (wszystkie około 5%). Pozostałe panele to mniej, niż 2%.

Następna relacja już za miesiąc. Przypominam, że od jakiegoś czasu blog ma profil na Facebooku. Zapraszam do likeowania i obserwowania. Dzięki temu będziecie na bieżąco informowani o nowych wpisach tutaj. Link poniżej.


------->>>> RESPECT YOUR MONEY NA FACEBOOKU <<

 

czwartek, 07 grudnia 2017

Nastał grudzień, a wiec czas najwyższy na podsumowanie listopada. A w listopadzie było całkiem nieźle. Bez hurra optymizmu, ale lepiej, niż w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Jeżeli chodzi o ogólny wynik, to w listopadzie uzbierałem punkty o wartości 68 złotych, z czego najwięcej z:

1) Imasonline - 20%

2) Reaktor Opinii - 16%

3) Ask GFK - 16%

4) SW Panel - 14%

5) i-Say - 11%

Pozostałe pięć paneli to udział od 2 do 7%, a na dwóch panelach nie zarobiłem wcale. Po uwzględnieniu listopada w tym roku udało się zebrać punkty warte 575 złotych. Średnia miesięczna to około 52 złote. Przede mną ostatni miesiąc roku, a kolejne podsumowanie prawdopodobnie w przyszłym roku!


środa, 08 listopada 2017

Kolejny miesiąc za mną, więc czas na kolejne podsumowanie.

Przyznam szczerze, że comiesięczne zliczanie stanów kont ze wszystkich paneli wywołuje niepewność i obawę, że wynik będzie słaby. W październiku było zadowalająco. 

Z moich wyliczeń wynika, że w ubiegłym miesiącu zanotowałem przyrost o 48 złotych. Wynik przeciętny. Ani nie najlepszy, ale też nie najgorszy. Poniżej pierwsza czwórka najbardziej zasłużonych paneli:

1) ASK GFK - 30%

2) Cenne Opinie - 20%

3) i-Say - 14%

4) Global Test Market - 12%

Dlaczego postanowiłem wymienić akurat cztery? Powód jest prosty. Te 4 panele wygenerowały 3/4 miesięcznego przychodu. Pozostałe panele nie osiągnęły więcej, niż 5% udziału. 

Po 10 miesiącach na ankietach zarobiłem równowartość 507 złotych, co daje średnią miesięczną w kwocie 50,70 złotych. Jak widać w październiku nie udało się tej średniej przekroczyć, chociaż było bardzo blisko.

 

 

poniedziałek, 06 listopada 2017

Niedawno pisałem o Tolunie i zmianach w nagrodach.

Przypomnę, że chodziło o zmianę bonów papierowych na elektroniczne. Ostatnio zajrzałem na stronę z nagrodami i okazało się, że wprowadzili kilka zmian.

Poniżej zrzut z nagrodami, które są dostępne teraz (stan na listopad 2017).


 

Dużo się nie zmieniło. Nie liczę czapki Świętego Mikołaja, Renifera, ani Świątecznej Skarpety. Takie pierdoły nie są dla mnie, ale może kogoś z Was zainteresują. Najważniejsza zmiana, to powrót przelewu PayPal. 50 tysięcy punktów warte 50 zł, które może znaleźć się na Waszym koncie. Teraz warto wrócić na Tolunę i przykładać się do ankiet.

wtorek, 10 października 2017

Ostatnio natknąłem się na informację dotyczącą zmian na platformie Toluna. 

Z informacji wynikało, że panel ten zaczyna rezygnować z papierowych bonów na rzecz elektronicznych. Dla mnie sytuacja nieco się pogorszyła. Zazwyczaj zamawiałem bon Sodexo albo przekaz PayPal, który też zniknął.

Obecnie punkty można wymieniać na losy (nie próbowałem nigdy) albo skorzystać z bonów elektronicznych. Na dziś dostępne są bony do Empiku, TKMAXX, Media Markt, Zalando, a także doładowanie telefonu komórkowego (raz korzystałem, ale nie polecam - jeżeli ktoś chce wiedzieć dlaczego, proszę o info w komentarzu). Pociesza mnie myśl, że na razie do wypłaty na Tolunie jeszcze mi daleko, a w informacji pisali, że postarają się poszerzyć zakres bonów. Póki co nie ma zbyt dużego wyboru. Pozostaje mi czekać, aż coś się zmieni.

 


poniedziałek, 24 lipca 2017

Nie tak dawno pisałem o zmianie stawek na i-Say (Zmiany w i-Say). Okazuje się jednak, że zmiany były przejściowe i teraz panel powrócił do starych stawek. Wszystko było spowodowane jakąś promocją, która została wprowadzona między innymi ze względu na pojawienie się nowych nagród. Nie mniej jednak na początku lipca stawki wróciły do starych wartości. W związku z tym:


Limit punktów do wypłaty bonu o wartości 25 złotych wynosi znów 1091 punktów.

Wartość 1 punktu to 0,0229zł/punkt.

 

Komu udało się wymienić punkty na bony w okresie promocji, ten jest do przodu. Pozostałym pozostaje czekać na kolejną obniżkę lub zrealizować nagrody po obecnych cenach.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5
Tagi